"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lauluväljaku raadiotorn valmib hiljemalt mai keskpaigaks (0)
07. veebruar 2017
Scanpix

Tallinna Lauluväljaku raadiotorni ehitus valmib hiljemalt mai keskpaigaks, siis on aga vajalik enne laulupeo toimumisaega juuni lõpus veel ka torni kasutusluba kätte saada.

Algselt võitis ehitushanke Riito Ehituse ja Sand Ehituse ühispakkumine hinnaga 363 000 eurot. Pärast seda, kui Ärileht avaldas pakkumuste protokolli, kust selgus ettevõtete pakkumuse rahaliselt oluliselt väiksem maht kui teistel pakkujatel, lükkas lauluväljaku juhataja Riho Rõõmus käskkirjaga pakkumuse tagasi. Edukaks tunnistati suuruselt järgmine, Tarrest LT OÜ 487 000 euro suurune pakkumus, vahendas BNS.

“Tarrestiga on leping sõlmitud, praegu käivad ettevalmistused ja objekti ehituskoosolekud. Ehitusmahu mõttes pole objekt suur, natukene on selle üle kella löödud, aga ehitajale on see tegelikult väga lihtne ja muret me ei tunne. Hiljemalt mai keskpaigaks peaks ehitus lõpetatud olema, siis jääb kasutusloa saamiseks ka veel poolteist kuud,” ütles Rõõmus BNS-ile.

“Ametnikud on kohustatud kuu aja jooksul loa eraldama, nii et see peaks olema juuni keskpaigaks käes. Loodan nende vastutulekut seoses sellega, et laulupidu tuleb. Kui aga jäädakse jäigale seisukohale, siis on võimalik ka ajutine kasutusluba taotleda, seda oleme lauluväljakul kunagi varem ka rakendanud,” lisas ta.

Rõõmuse kinnitusel Riito ja Sand enda pakkumuse tagasilükkamist vaidlustama ei hakanud. “Puhtteoreetiliselt veergude kaupa oleks töö olnud selle hinnaga [363 000 eurot] teostatav. Kas ettevõte sealt kasu oleks saanud…, näiteks palkade puhul lähtuti miinimumpalgast, mida on võimalik maksta,” märkis Rõõmus.

Raadiotorni rekonstrueerimise ehitushankele tuli 22. detsembri tähtajaks kokku seitse pakkumust, esialgu tunnistati edukaks Riito Ehituse AS ja Sand Ehitus OÜ poolt esitatud ühispakkumus. Avatud hankemenetlust korraldas AS Telora-E, kes on ka rekonstrueerimise perioodil omanikupoolse ehitusjärelevalve teostaja.

Sihtasutuse Tallinna Lauluväljak poolt juhib rekonstrueerimise protsessi haldusjuht Ivo Näro.

Riito Ehituse AS suhtes käib hetkel saneerimismenetlus. Firma asutas 2010. aastal kurikuulsa Facio Ehituse juhatuse liige Toomas Tromp. Riito Ehitus võlgneb ligi 200 ettevõttele kokku 2,5 miljonit eurot, kõige suurem võlg ühele ettevõttele ületab 300 000 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.