"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ÜRO: Islamiriik on kaitses (3)
07. veebruar 2017
Scanpix

Äärmusrühmitus Islamiriik (IS) on sõjaliselt kaitses, silmitsi naftatulude kahanemise ning väheneva võimekusega meelitada uusi toetajaid, märkis ÜRO esmaspäeval avaldatud raportis.

ÜRO peasekretär Antonio Guterres hoiatas raportis julgeolekunõukogule siiski, et IS-i pühasõdalased kujutavad endast endiselt tõsist ohtu ning on kaotustega lahinguväljal osaliselt “kohanenud”, vahendas BNS.

“Islamiriik on mitmes piirkonnas, eeskätt Afganistanis, Iraagis, Liibüas ja Süürias sõjaliselt kaitses,” märgitakse neljapäeval julgeolekunõukogule saadetud raportis. “IS-i finantsid on languses, mis sunnib äärmuslasi tegutsema säästueelarvel.”

Ebaseaduslik naftamüük peamiselt Süüria Deir Ezzori provintsi naftaväljadelt langes 2015. aasta 500 miljonilt dollarilt eelmisel aastal 260 miljonile.

Raport kutsub valitsusi olema valvel seoses IS-i katsetega leida uusi tuluallikaid ning hoiatab, et piirkonda sõitvaid ajakirjanikke ja abitöötajaid võidakse röövida lunaraha saamiseks.

Võõrvõitlejate tulv Iraaki ja Süüriasse on oluliselt aeglustunud tänu valitsuste rakendatud julgeolekumeetmetele ja rühmituse “vähenenud atraktiivsusele”, märgib raport.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

taustauurija
5. märts 2017 16:45
http://russ-history.blogspot.com.ee/2017/03/syria-isis-isil-terrorism-israel-usa-uk.html ISIS-e taust.
bolševike asemel
12. veebr. 2017 21:09
http://www.kirikiri.ee/article.php3?id_article=286 Kas islamirevolutsioon Euroopas?
ajalugu
12. veebr. 2017 20:11
http://islamnarusi.livejournal.com/ Islam vene aladel.