"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Margit Tohver-Aints: hea juhi kõige olulisem omadus on motiveerimisoskus (1)
09. veebruar 2017
Scanpix

"Usun, et Tallinna Filharmoonia kollektiiv on väga motiveeritud. Meie valdkonnas töötamiseks peab olema väga suur sisemine motivatsioon, ent tasu, mille inimene selle eest hingeliselt ja emotsionaalselt saab, on samuti väga suur," ütles Tallinna Filharmoonia direktoriks valitud Margit Tohver-Aints, kes pealinna muusikakollektiivi edukalt juhtinud ka viimased kolm aastat.

Tohver-Aints nentis Tallinna TV uudistesaates “Täna+” et tema jaoks on ametisse valimine suur au ja näitab, et teda usaldatakse. “Kindlasti ei panusta ma Tallinna Filharmoonisse aga üksinda, kontsertide ja ürituste korraldamine eeldab ikkagi väga head meeskonnatööd,” lisas direktriss.

Rääkides tänavusest Birgitta Festivalist usub Tohver-Aints, et selle kava saab olema huvitav. “Jätkame koos kunstilise juhi Risto Joostiga maestro Eri Klasi tööd, kelle pärand see suurpärane algatus on. Tänavuse festivali programmiga tulime välja juba möödunud aasta lõpus ja selle headus on kajastunud ka väga edukas piletimüügis. Festivaliga võiks muidugi suunduda rohkem rahvusvahelisele turule.”

Töö noore muusikapublikuga on Tohver-Aintsi sõnul tänaseks regulaarne. “Sari “Noorte Filharmoonia” on väljakasvanud projektiks, millega külastame koole, nüüd ka vene üldhariduskoole.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

W.
9. veebr. 2017 17:10
Sedaˇnd küll, aga kui kedagi usaldatakse kas siis motiveerimisoskus on see peamine?