"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Piirkonnas ainulaadne koolitusluba võimaldab Revali Merekoolil laieneda naaberturgudele (0)
10. veebruar 2017
Revali Merekool

Tallinnas asuv Revali Merekool läbis keerulise OPITO auditi, mis võimaldab anda avamere energeetikasektori ohutusalast baaskursust ning vette hädamaandunud helikopterist pääsemise kursust. Eriliseks teeb sertifikaadi teadmine, et konkreetse akrediteeringu on saanud kõigest 113 õppkeskust maailmas.

“Tõepoolest, koolitusloa taotlemine, mille Revali Merekool edukalt läbis, on meie regioonis ainulaadne – lähim sarnase heakskiidu saanud keskus asub 1000 kilomeetri kaugusel Taanis. Soomes, Rootsis, Balti riikides, Poolas ega Venemaa lääneosas keegi seda ära teinud ei ole,“ sõnas Revali Merekooli tegevjuht Tanel Hinno.

 

Koolitus, mille Revali Merekool oma kavva lülitab, on mõeldud neile, kes töötavad või plaanivad tööle minna avamereenergeetika sektorisse, sealhulgas avamere tuuleenergeetikasse. Näiteks kopteri hädamaandumise õpe on mõeldud neile, kes töötavad puutornidel, laevadel ja avamere tuuleparkides, aga ka neile, kelle igapäevane amet on seotud helikopteril lendamisega.

 

Sektoris töötab üle maailma sadu eestimaalasi, kuid Revali Merekool soovib pakkuda spetsiifilist ja standardile vastavat ohutuskoolitust kogu regioonis, näiteks Läti, Soome, Rootsi, Poola, Leedu ja Venemaa ettevõtetele.

 

Et üldse sertifitseerimist taotleda, peavad olema tagatud spetsiaalselt sellel eesmärgil välja töötatud standardile vastavad juhtimissüsteemid, erinõuetele vastav varustus, selle kasutamine ja hooldus, töötajate koolitus ja kvalifikatsioon. „Kuna majandusharus, mille jaoks inimesi koolitame, on harjutud aja ülitäpse jaotusega, lähtutakse ka koolituse käigus samadest põhimõtetest. Ehk et koolitajalt ja ka õppel osalejalt nõutakse punktuaalset standardi nõuete ja ajakava täitmist,“ tõi Hinno näite.

 

Koolituse karmusest ja sellest, et iga detail loeb, annab märku tõsiasi, et ka Revali Merekool peab enne tunnistuse lõplikku kättesaamist kõrvaldama mõned ettekirjutused. „Fakti, et oleme akrediteeritud, on kinnitatud, kuid auditeerimise iseloomule omaselt tehti ka märkusi – näiteks  peame veelgi detailsemalt kirjeldama ohtusid vähendavaid meetmeid ning kirjutama veelgi täpsemaks riskianalüüse,“ selgitas Hinno, kes loodab, et hiljemalt kahe kuu pärast on kõik nõudmised täidetud ning siis võib juba koolitustega pihta hakata.

 

1989. aastast tegutsev Revali Merekool pakub merendus- ja mereohutusalast koolitust huvilaevnikele, vabatahtlikele merepäästjatele, jõustruktuuridele, laevandusettevõtetele ja meremeestele. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.