"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tänavu on gripi tõttu elu kaotanud 25 inimest (0)
12. veebruar 2017
Scanpix

Tänavu on gripi tõttu elu kaotanud 25 inimest, selgub terviseameti andmetest.

Ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole pöördunute arv ei muutunud eelneva nädalaga võrreldes. Arstiabi vajas aasta viiendal nädalal 6595 inimest, neist 45 protsenti olid lapsed. Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 501,2. Eesti keskmisest suurem oli viirusnakkustesse haigestumus Ida-Virumaal, Narvas, Jõgeva-, Lääne- ja Viljandimaal.

E-Tervise SA täpsustatud andmetel vajas hooaja algusest arvestades hospitaliseerimist 875 patsienti, kellest pea pooled olid enam kui 65-aastased. Hospitaliseerimiste arv kasvas, kuid haiglaravi vajanute juurdekasv aeglustus ja moodustades sel nädalal 24 protsenti, samas kui nädal varem oli see 33,5 protsenti.

Üheksa haigla andmetel vajas eelmisel nädalal gripi tõttu intensiivravi viis inimest – neist kaks inimest olid vanuses 18-64, kolm vanuses 65 ja enam ning lisandus kaks gripist tingitud surmajuhtu.

Kokku on hooaja algusest alates vajanud gripi tõttu intensiivravi 74 inimest, neist kaks last vanuses 0-4 eluaastat, üks koolilaps, 16 inimest vanuses 18-64 eluaastat, ülejäänud 55 olid vanemad kui 65 eluaastat. Surnud on 25 inimest.

Kõik lahkunud kuulusid gripi suhtes riskirühma, neist keegi polnud vaktsineeritud. Peamiseks riskiteguriks on olnud vanus ja kroonilised haigused.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.