"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lapsed valivad täna Laulu- ja tantsupeo jäätise maitse (0)
15. veebruar 2017
Scanpix

Täna valivad lapsed Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse ning Premia Tallinna Külmhoone ühisel ettevõtmisel, millise maitsega saab olema kevadel poelettidele jõudev Laulu- ja tantsupeo jäätis.

“Meie tootearendajad on välja töötanud kuus suurepärast maitsekooslust, millest igaüks vääriks võimalust rõõmustada neid sadu tuhandeid inimesi, keda laulu- ja tantsupeo traditsioon puudutab,” sõnas Premia juhatuse esimees Aivar Aus.

“Palusime otsuse langetamiseks abi laulu- ja tantsulastelt, kes hea meelega meile selle vastutusrikka otsuse langetamisel nõu annavad,” lisas ta.

Lapsed maitsevad Laulu- ja tantsupeo jäätise valimiseks maasika, mango-meloni, karamelli, pohla, mustika-metsmaasika ja kirsi lisandiga vanillijäätist, millest enim kiitust pälviv jäätis läheb märtsis tootmisesse ning jõuab aprillis lettidele tänavuse Laulu- ja tantsupeo jäätisena. Premia on ajalooliselt täitnud Laulu- ja Tantsupeo jäätisepartneri rolli.

Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse nõukogu esimehe Raul Talmari sõnul kogeb igaüks seda laulu- ja tantsupeo erilist tunnet kõigi oma meeltega – lisaks muusikale ja tantsumustritele on sel tundel kindlasti ka oma eriline lõhn ja maitse. “Küllap see eriline jäätisemaitsegi, mida täna noored lauljad ja tantsijad siin valivad, jääb paljudele peolistele 2017. aasta erilist suve XII noortepeolt “Mina jään” meenutama,” lisab Talmar.
Üritus leiab aset Tallinna 21. koolis kell 13.00 ning selles löövad kaasa Tallinna Poistekoor (dirigent Lydia Rahula) ning Tallinna Huvikeskus Kullo tantsuansambel Sõleke (tantsujuht Carolin Beres).

2017. aasta suvel toimuva XII noorte laulu- ja tantsupeo keskmes on noore põlvkonna side oma maa, kultuuri ja vanema põlvkonnaga, mis koonduvad ühise mõiste alla “juured”. XII noorte laulu- ja tantsupeo teema “Mina jään” on otsekui allkiri, mis seob meid oma juurtega, ükskõik kuhu elutee meid maailmas ka viib. See on põlvest-põlve hoitud vaimne ja väärtuspõhine side Eestiga, mis sügaval südames meid ikka siia tagasi kisub.

Tallinna Külmhoone alustas jäätisetootmist 1956. aastal, kui esimese jäätisetootena toodi turule plombiiri pulgajäätis. Tänaseni on tootmises 1980. aastal müügile jõudnud Regatt ning 80-ndate koolilaste lemmik Koolijäätis. Uuema ajastu kaubamärkidest on Premia sortimendis kõige populaarsem Eriti Rammus koorejäätiste sari, millele järgevad “Väike Tom”, “Vana Toomas” pulgajäätised, “Vau!” topsid, samuti Kaleviga koostöös loodud Mesikäpa jäätis ning limonaadiriiulist tuttav Limpa tegelaskujuga mahlajää. Premia Tallinna Külmhoone AS kuulub alates 2014. aastast rahvusvahelisel kapitalil põhinevasse Food Union gruppi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.