"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Võitluskunstide Maailmamängud toimuvad 2019. aastal taas Tallinnas (0)
15. veebruar 2017
Scanpix

Möödunud nädalavahetusel toimunud Eesti Lahtistel Võitlusspordi Mängudel teatas Rahvusvahelise Võitluskunstide Komitee ja Rahvusvahelise Taekwondo ITF Federatsiooni president Ri Yong Son, et kahe aasta pärast toimuvad Võitluskunstide Maailmamängud Tallinnas.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa näeb rahvusvaheliste suurvõistluste korraldusõiguste pälvimises tunnustust kogu Eesti spordile.

“Võitlusspordi maailmamängud toimuvad Eestis juba teist korda kümne aasta jooksul, mis annab kinnitust eestlaste korraldusoskustest. Suurvõistlused on olulised ka Eesti majandusele – siia saabuvad korraga tuhanded inimesed üle maailma, kellest paljud kordavad oma külastust tulevikus. Samal ajal pakuvad suurvõistlused meie oma spordihuvilistele võimaluse jälgida koduhallides maailma tipptasemel sporti. See on eriti oluline noorte jaoks, kes leiavad sellest uut innustust oma sportlastee jätkamiseks. Samuti õpetavad sport ja võitluskunstid distsipliini, harmooniat, lugupidamist enda ja vastase vastu, mida läheb elus vaja kõigil aladel,” ütles Sõõrumaa.

Tallinna abilinnapea ja Eesti Taekwondo Liidu presidendi Mihhail Kõlvarti sõnul on 2019. aastal maailmamängude läbiviimine Eestis ühelt poolt suur tunnustus meie sportlastele, kes on erinevatel võitluskunstide aladel väga kõrget taset hoidnud ning teisalt Eesti Võitlusspordi Ühendusele, sest võõrustati IV maailmamänge siin ka 2011. aastal. “Võitluskunstide maailmamängud on kõige olulisemaks ürituseks erinevaid võitluskunste esindavatele sportlastele üle kogu maailma ning seepärast on Eestile ja Tallinnale kahtlemata suur au olla sellise mastaabiga spordisündmuse korraldajaks,” märkis Kõlvart. “Võitluskunstide maailmamängude näol on tegemist suurejoonelise rahvusvahelise sündmusega, mis kätkeb endas palju enamat kui pelgalt võitluskunst. Nii hõlmavad maailmamängud ka erinevate rahvuste loomingulisi ekspositsioone, mitmeid kaasahaaravaid kultuuriüritusi, eri rahvaste folkloorifestivale jpm.”

Võitlusspordi Maailmamängud toimuvad iga kahe aasta tagant, sel aastal kogunevad võitluskunstide sportlased Valgevenes Minskis ja 2015. aastal toimusid mängud Indias.

2019. aastal toimuvatele VIII Võitlusspordi Maailmamängudele on oodata üle 2000 osaleja erinevatest riikidest ja kõikidelt mandritelt. Võistlused leiavad aset erinevatel võitlusspordialadel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.