"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
FOTOD! Jalgpalliväljak Sõle tänaval on juba rajatud, spordikeskus ja ujula valmivad sel aastal (1)
17. veebruar 2017
Albert Truuväärt

Paljud põhjatallinlased on juba märganud, et Sõle tänavale kerkis aukartust äratavate mõõdudega täispuhutav hall. Millega on tegu? Kõik on väga lihtne – valminud on Sõle spordikeskuse esimese osana FIFA rahvusvahelistele normidele vastav kunstmurukattega jalgpalliväljak.

Vaata galeriid (5)

Põhja-Tallinna linnaosa vanema Raimond Kaljulaidi sõnul oli jalgpalliväljaku vastu klubide ja jalgpallurite poolt väga suur huvi juba tükk maad enne selle valmimist. 

“See näitab, et harrastajaid on ning kaasaegse väljaku järele on vajadus Põhja-Tallinnas suur. Meie jaoks on kõige olulisem see, et väljaku ja jalgpallitrennid leiaksid üles kohalikud lapsed ja noored ning linnaosa valitsus kavatseb selle nimel samuti pingutada. Sõle spordikeskus on üks kõige olulisemaid investeeringuid, mida linn sel aastal teeb Põhja-Tallinnas. Lisaks sellele lõpetatakse sel aastal Kopli trammiteede remont, teeme korda Stroomi ranna ja Kopli kalmistupargi ning avame Sõle tänaval uue sotsiaalkeskuse,” ütles Kaljulaid.  

Jalgpalliväljaku juurde kuulub ka suur, ligi 400 kohaga tribüün. Täispuhutav hall katab jalgpalliväljakut külmal ajal. Soojade ilmade saabudes saab täispuhutava halli jälle kokku panna. Tänu hallile saavad vutisõbrad oma lemmikala harrastada olenemata ilmast ja aastaajast. Praegu käivadki halliga kaetud väljakul kohalike jalgpalliklubide trennid.

Põhja-Tallinna jalgpalliklubi Volta noorte töö juhi ja teener Urmas Hepneri sõnul oli sellist väljakut juba ammu Põhja-Tallinnale ja kogu linnale vaja.
„Väga hea, et ta on nüüd olemas. Suure platsi peal on trenni teha on hoopis teine asi, lastele kogu see õhkkond väga meeldib. Julgen öelda, et Sõle tänava hall on Eesti üks parimaid. Võib-olla ainult keskmiste mõõtudega väravaid võiks seal rohkem olla. Volta klubi lapsed teevad hallis juba usinasti trenni ja meie esindusmeeskonnal toimus esimene trenn uues kohas,“ ütles Hepner.

Sõle spordikeskuse peahoone saab valmis selle aasta septembris. Keskusesse tuleb kolme mänguväljakuga pallimängude saal ja kolm muud treeningsaali. 

Lubatud ujula valmimist ootasid linnaelanikud juba ammu ja nüüd see saabki teoks. Kaheksa 25-meetrise rajadega ja 102 kohaga tribüüniga ujula vastab samuti kõigile kaasaegsetele normidele ja nii harrastajate kui ka sportlaste vajadustele.  Ujula juurde kuulub ka suur lastebassein.
 
Teiste saalide kõrval valmib Sõle keskuses ka vehklemissaal.  Eesti vehklemisnaiskonna peatreener ja endine tippvehkleja Kaido Kaaberma on Sõle spordikompleksist lausa vaimustuses. “Selle saaliga jõuame Tallinnas 21. sajandisse, seni olime tegelikult nõukogude ajas,” ütles Kaabermaa ajalehele Pealinn.

Kaaberma sõnul on vehklejate probleem see, et tavaline spordisaal nende treeningute läbiviimiseks hästi ei sobi, sest seal pole vehklemiseks vajalikku aparatuuri ja väga tähtis on ka kõigile reeglitele vastava vehklemispõranda olemasolu.

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul võidavad Sõle spordi- ja vabaajakeskuse valmimisega Tallinna spordisõbrad oluliselt, sest Põhja-Tallinn on väga suur piirkond ning ühtset sportimispaika seal seni ei ole olnud. “Ka Põhja-Tallinna koolid saavad seal võimaluse  treeningute, koolitundide ja spordipäevade läbiviimiseks,” ütles Kõlvart.

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid lisas, et spordikompleksi valmimine, nagu teiste suurte projektide lõpuni viimine loob kohapeal uusi võimalusi ja töökohti. 

“Kõige tähtsam on see, et lapsed ja noored, aga ka täiskasvanud saavad tegeleda kaasaegsetes tingimustes heade juhendajate käe all neid huvitava spordialaga. Ujulat ootavad ka väga paljud vanemad inimesed. Selle keskuse valmimine loob kindlasti uusi töökohti ja tõstab piirkonna atraktiivsust, nagu ka lähedal asuva Stroomi ranna korda tegemine või uus sotsiaalkeskus,” ütles Kaljulaid. 
 
Keskuse ehitus algas eelmise aasta mais. Koos sisustusega läheb spordikeskus linna eelarvest maksma 8,5 miljonit eurot.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Mille arvelt?
19. veebr. 2017 20:27
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10207566000700130&set=pcb.10154064598291910&type=3&theater