"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Soome parlament hääletab uuesti samasooliste abielu asjus (0)
17. veebruar 2017
Scanpix

Soome parlamendis hääletatakse reedel teist korda samasooliste abielu eelnõu asjus, mis kiideti heaks 2014. aastal.

Hääletus toimub kaks nädalat enne 2014. aastal heaks kiidetud seaduse jõustumist. Täiskogu istung algab kell 13, vahendas BNS.

Soome tunnistab samasooliste partnerlust 2002. aastast, kuid senini on see Põhjamaadest ainus riik, kus samasooliste abielu pole seaduspärane.

Teistkordne hääletus on eelnõu vastaste viimase hetke katse takistada samasooliste abielu Soomes. Arvatakse, et katse kukub suure tõenäosusega läbi.

Soome eelmine parlamendikoosseis kiitis 2014. aasta lõpus heaks “sooneutraalse abielu” seaduse ning see jõustub märtsi algul.

Seaduse konservatiividest vastased tahavad “tõelise abielu” seadust, mis sätestab abielu mehe ja naise vahel. Oponendid pöördusid seaduse tõkestamiseks kodanikualgatuse poole, kogudes üle 50 000 allkirja petitsioonile, milles nõuti parlamendilt küsimuse taasarutamist.

Parlamendi õiguskomisjon lükkas taotluse teisipäeval tagasi, kuid Soome Kristlikud Demokraadid (KD) ja valitsuserakonna Põlissoomlased saadikud nõudsid hääletust täiskogu ees.

“Tõelise abielu võiduks läheb tõepoolest vaja väikest imet,” tunnistas KD parlamendisaadik ja algatuse üks toetajatest Antero Laukkanen.

Teised süüdistavad algatuse toetajaid häälte püüdmises enne aprillis toimuvaid kohalikke valimisi ning parlamendi aja raiskamises.

“Vabandan isiklikult kõikide vikerkaareperede ees, kes peavad seda debatti uuesti kuulama,” ütles Keskerakonna parlamendisaadik Mikko Karna.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.