"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
USA sisejulgeolekuülem lubas paremini läbimõeldud sissesõidukeeldu (4)
19. veebruar 2017
Scanpix

USA sisejulgeolekuülem John Kelly lubas laupäeval, et uus sissesõidukeeld saab olema paremini läbimõeldud ja ettevalmistatud, et vältida esimeste määruste põhjustatud segadust.

USA president Donald Trump lubas neljapäeval, et esitab uue sissesõidupiirangud kehtestava määruse juba järgmisel nädalal, vahendas BNS.

Kelly sõnul oli administratsioon vastumeetmetest esialgu üllatunud, kuid valmistab ennast tulevikus kindlasti paremini ette.

Väljaande Wall Street Journali kätte sattunud uue määruse visandis räägitakse endiselt seitsmest moslemielanikkonnaga riigist ehk Iraagist, Iraanist, Jeemenist, Liibüast, Somaaliast, Sudaanist ja Süüriast. Erandiks on seekord kõnealustest riikides saabuvad niinimetatud rohelise kaardi omanikud, keda sissesõidukeeld ei puuduta. Visandi kohaselt lastakse määrus käiku juba teisipäeval.

Trumpi administratsiooni ametnik ütles väljaandele, et määrust alles viimistletakse ja seda ei soovinud esialgu kommenteerida ka välisministeerium.

Ühendriikides on Trumpi lubatud võitlus ebaseaduslike immigrantide vastu juba alanud. Eelmisel nädalal peeti kinni 680 inimest 11 miljonist, kes hinnanguliselt dokumentideta USA-s elab. Vahistatute hulk ei erine Barack Obama administratsiooni aegsetest operatsioonidest. 2016. rahandusaastal (lõppes 30. septembril) vahistas ICE ametlikel andmetel 114 434 ebaseaduslikku immigranti.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

sefard
19. veebr. 2017 23:00
http://www.kompravda.eu/daily/26645.5/3664235/?from=smi2 Aškenazilik Iisrael peab Trumpi rahvuskaaslaseks ja loodab tema abile.
poliitik
19. veebr. 2017 20:27
http://realnienovosti.com/v-mire/1483185896 Venemaa keelas Rotschildidele (ka Sorose) sissepääsu riiki. USA-s kogutakse allkirju, et Trump teeks sama. http://krasvremya.ru/vojna-protiv-illyuminatov-nachalas-putin-zapretil-rotshildam-vezd-na-territoriyu-rossii/
establishment
19. veebr. 2017 13:59
http://katolikuopetus.ee/kiriklikvaatleja/liberaalne-maailmakord-kui-uus-sotsialismileer/ http://katolikuopetus.ee/kiriklikvaatleja/1022-2/ Ungari peaminister Viktor Orbán on veendumusel, et globalistlik establishment ei tee mulluste kaotuste kiiluvees oma poliitikas pööret, vaid võimaldab tekkida massimigratsiooni lainel, mis lömastab rahva tahte ning vahetab välja olemasoleva elanikkonna.
Parempööre
19. veebr. 2017 10:52
Ma ei liigitaks neid poliitilisi suunamuutusi halvustavalt ei parem ega vasak pööreteks.Täpsemalt võiks neid iseloomustada pööret ebanormaalsuselt,normaalsuse suunas.Ei hakka korrutama kõigile teada olevat ja meile ka juurutattavat uut maailma segregatsiooni,milles täitis oma rolli suur moslem ja muidugi oma usukaaslaste heaolu tasandil.Selle rolli peakangelane on meile mittevajaliku raudtee paigaldaja oma paabeli rahvusriigi projekti raames.See fanaatikute projekt on väga läbimõeldud ja sellest jagusaamine nõuab sirgjoonelist lähenemist ja avalikus meedias jällegi inimühiskonna normaalsete põhiväärtuste ausat selgitamist.