"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti ja Baltimaade juubeli puhul tuleb ringlusse kaks mälestusmünti (0)
23. veebruar 2017
Scanpix

Eesti ning Balti riikide 100. aastapäeva puhul laseb Eesti Pank järgmise aasta alguses ringlusse kaks kaheeurost mälestusmünti, millele kujunduse leidmiseks on käimas konkursid.

Balti riikide aastapäevale pühendatud kaheeurose mälestusmündi kujunduskonkurss kestab 6. märtsi keskpäevani ning Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale pühendatud kaheeurose mälestusmündi konkurss 10. märtsi keskpäevani, teatas Eesti Pank neljapäeval BNS-ile.

24. veebruaril 2018 tähistab Eesti Vabariik 100. aastapäeva ja sel puhul laseb Eesti Pank ringlusse erikujundusega kaheeurose käibemündi. Mündid on mõeldud sümboolselt kõigi Eesti elanike jaoks ja seetõttu tuleb müntide tiraaž sama suur, nagu oli Eesti rahvaarv 2017. aasta 1. jaanuaril, ehk 1 317 800.

2018. aasta alguses tähistavad oma 100. aastapäeva ka Läti ja Leedu Vabariik. Sel puhul lasevad Eesti, Läti ja Leedu keskpank kolmes riigis korraga ringlusse ühise kujundusega kaheeurose mälestusmündi. Koos välja antav mälestusmünt tähistab Balti riikide ühist ajalugu, väärtusi ja koostöötahet ning meenutab neid väärtusi ka ülejäänud euroala elanikele.

Balti riikide ühise mündi kujunduse valimisel saavad kaasa rääkida kõik inimesed – igast riigist kaks kavandit jõuavad rahvahääletusele, kus internetis saab anda oma hääle ühele kavandile. Veebihääletuse täpsed tingimused avaldatakse pärast seda, kui keskpangad on esmase valiku teinud.

Mõlemad mündid jõuavad ringlusse 2018. aasta alguses.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.