"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäele linnapoe naabrusse kavandatakse sotsiaalkeskust (0)
28. veebruar 2017
Scanpix

Tallinna linnavalitsus algatab homsel istungil Punane tn 48a kinnistu detailplaneeringu koostamise, mille eesmärgiks on rajada Lasnamäele linnapoe naabrusse sotsiaal- ja päevakeskus.

Planeeritava maa-ala suurus on 1,24 ha. Detailplaneeringuga soovitakse määrata moodustatavale ühiskondlike ehitiste ja elamumaa sihtotstarbega krundile ehitusõigus kuni kolmekorruselise sotsiaal- ja päevakeskuse ehitamiseks.

Planeeritav ala asub Lasnamäe linnaosas Sõjamäe asumis Punase tänava, Plasti tänava, J. Smuuli tee ja Peterburi tee vahelisel alal. Piirkonnal on hea ühistranspordiühendus kesklinna ja Lasnamäe teiste elamupiirkondadega. Punane tn 48a kinnistu kuulub Tallinna linnale ja on linnaasutuse Tallinna Turud valitsemisel. Kinnistul asub ajutine turuhall, kus lisaks turule töötab linnapood LIPO ja osad ruumid on renditud Lasnamäe Linnaosa Valitsuse sotsiaalhoolekande osakonnale.

Lasnamäe linnaosa on viimastel aastatel olnud pidevas arengus, mille tulemusel on linnaehituslik olukord muutunud. Punane tn 48a kinnistu on sotsiaalkeskuse rajamiseks sobilik, kuna paikneb väljakujunenud elamupiirkonna läheduses, kuid siiski teataval määral eraldatud asukohas, üldplaneeringus kavandatud haljasala kõrval.

Detailplaneeringu koostamise algatamise ettepaneku tegi Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet. Detailplaneeringu taotluse juurde lisatud lahendusettepaneku ja illustreeriva materjali on koostanud Urmas Lõokese Arhitektibüroo Osaühing.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.