"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Palo soovib käivitada üürimajade rajamise toetuse omavalitsustele (0)
28. veebruar 2017
Scanpix

Ettevõtlusminister Urve Palo soovib juba sel aastal käivitada toetuskava, millega riik kataks kuni 50 protsenti omavalitsuste tehtavatest kulutustest kortermajade rajamiseks, toetust saab kuni 2,5 miljonit eurot taotleja kohta.

Elamufondi arendamise toetus kohalikele omavalitsustele on suunatud elamufondi investeeringute hoogustamisele piirkondades, kus esinevad turutõrked, selgub kavast, mida Palo teisipäevasel kabinetinõupidamistel teistele ministritele tutvustab, vahendas BNS.

Kavaga toetab riik uute üürielamute püstitamist ja energiatarbimise vähendamiseks tehtavaid ümberehitustöid eesmärgiga kasutada hooneid üürielamutena. Toetuse määr on kuni 50 protsenti projekti abikõlblikest kuludest. Maksimaalne toetussumma on kuni 2,5 miljonit eurot taotleja kohta, sealjuures 2017. aastal saab taotleda maksimaalselt kuni 1 miljon eurot taotleja kohta.

Tallinn, Tartu ja nendega piirnevad omavalitsusüksused saavad Palo plaani järgi toetust taotleda alates 2018. aastast, sealjuures on Tallinna ja Tartu toetuse maksimaalne osakaal kuni 30 protsenti projekti abikõlblikest kuludest.

Ministri hinnangul on toetust vaja selleks, et tagada elamufondi jätkusuutlikuks uuendamiseks, energiatõhususe näitajate parandamiseks ning ülalpidamiskulude vähendamiseks vajalikud investeeringud; ja samuti avaldada positiivset mõju piirkondade ettevõtluskeskkonnale ja majandusele.

Eesti elamufondi moodustavad valdavalt 1960.–1990. aastatel ehitatud enamjaolt korterelamutes paiknevad eluruumid, mis on projekteerimisjärgse elukaare lõpusirgel. Eluasemete teoreetiline taastuvvajadus on ligikaudu 1 protsent uusehitisi ja kuni 2 protsenti rekonstrueerimistegevust aastas. Eestis on uusehituse maht püsinud aga 0,5 protsendi juures elamufondist aastast, väljaspool Harju, Tartu ja Pärnu maakonda on see aga peaaegu nullilähedane, selgub Palo kavast.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.