"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
ARSTID HOIATAVAD: Kliimamuutused teevad inimesed haigeks (0)
19. märts 2017
Scanpix

"Kliimamuutused ei toimu ainult Arktikas, vaid ka siin. See pole probleem, millega seisame silmitsi aastal 2100, see on probleem juba praegu. Ja see ei tee kahju ainult jääkarudele, vaid ka meile endale,"  ütles dr Mona Sarfaty, kes kuulub kliimamuutuse tervistkahjustavale mõjule tähelepanu juhtivasse arstide ühendusse. "Arstid on esimesed, kes seda mõju oma kabinettides näevad." 

Nii üha kasvav õhureostus, puhta vee puudus kui üha suurenev arv haiguskandvaid putukaid on USA arstide ühenduse sõnul näited sellest, et kliimamuutused teevad inimesed haigeks, kirjutab Inquirer. net.
 
Medical Society Consortium of Climate and Health nimetust kandev arstide ühendus koondab enda alla rohkem kui pooled Ameerika Ühendriikide arstidest. Ühendus on enda eesmärgiks võtnud panna seadusandjad mõistma kliimamuutuse ja globaalse soojenemise poolt kujutatud terviseohte ja seda, mida nende vältimiseks ja leevendamiseks lähiaastatel tegema peab.
 
“Arstid üle kogu meie riigi näevad, et kliimasoojenemine teeb inimesed haigeks,” ütles uue arstide ühenduse juht dr Mona Sarfaty. “Arstid on esimesed, kes seda mõju oma kabinettides näevad. Kõige hullem on aga see, et kõige kahjulikum on see lastele, vanuritele, vaestele ja krooniliste haiguste all kannatavatele inimestele.”
 
Arstide ühendus avaldab peagi raporti, mis juhib tähelepanu viisidele, kuidas kliimamuutused mõjutavad rahva tervist ning milles soovitab kliimamuutuste aeglustamiseks kiiremas korras üle minna taastuvenergiale.
 
Raport, pealkirjaga “Meditsiiniline hoiatus! Kliimamuutused teevad kahju meie tervisele” lastakse ringlusse vabriiklaste enamusega valitsuse seas.
 
Raportis hoiatatakse kliimamuutuste mõju eest südametervisele ja hingamiselundkonna haigustele, mida süvendavad maastikutulekahjud ja õhureostus ning ka ekstreemselt kuumade ilmade poolt põhjustatud vigastustele.
 
Lisaks juhivad arstid tähelepanu ka putukate, nagu puukide ja moskiitode kaudu levivatele haigustele, mille levikuala on kliimasoojenemise tõttu üha laienemas.
 
Äärmuslikud ilmastikunähtused nagu orkaanid ja põuad muutuvad üha sagedasemaks ning lisaks sellele, et need röövivad inimestelt nende kodud ja sissetulekud, kahjustavad need arstide sõnul ka inimeste vaimset tervist.
 
Suurem osa ameeriklastest ei ole teadlikud, et suurenenud astmajuhtude ja allergiate arv on seotud kliimamuutusega, nenditakse raportis.
 
2014. aastal läbi viidud rahvaküsitlusest selgus, et vaid üks neljandik ameeriklastest oskas nimetada kasvõi ühte viisi, kuidas kliimamuutused mõjuvad inimeste tervisele.
 
Siiski ei ole rahvas arstide ühenduse sõnul võimetu muutuseid algatama. Rahvas peaks survestama valitsust üle minema taastuvale päikese- ja tuuleenergiale ja ka ise eelistama liigeldes pigem jalgrattasõitu ja jala käimist.
 
“Kliimamuutused ei toimu ainult Arktikas, vaid ka siin. See pole ainult probleem, millega seisame silmitsi aastal 2100, see on probleem juba praegu. Ja see ei tee kahju ainult jääkarudele, vaid ka meile endale,”  ütles dr Sarfaty.
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.