"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Keskraamatukogus toimub taas luulemaraton (0)
19. märts 2017
Scanpix

Rahvusvahelise luulepäeva tähistamiseks toimub järgmise nädala teisipäeval Tallinna keskraamatukogus luulemaraton, kui keskraamatukogu peamajas Estonia puiesteel kõlab eestikeelne luule ning võõrkeelse kirjanduse osakonnas Liivalaia tänaval saab kuulata vene- ja ingliskeelset luulet.

Tänavune luulemaraton keskendub ühiskonnakriitilisele luulele ning päeva jooksul kõlavad luuletused eelkõige erinevatest maailmavaadetest ja poliitikast. Kuna 2017. aasta on Eestis laste ja noorte kultuuriaasta, siis saavad sõna valdavalt noored loojad, vahendas BNS.

Tallinna keskraamatukogus esineb keskpäeval Andra Teede ja kell 13.15 loeb luulet Ilmar Trull. Kell 15 saab kuulata räppar Azmat, kell 16 saab sõna süstemaatiline unistaja Teele Lember, kell 17 esitab luulet Birk Rohelend ning maratonile paneb kell 18 punkti luuletaja ja tõlkija Kristjan Haljak. Luulemaratoni päevajuht on luuletaja ja kirjandusürituste sarja “Viimane neljapäev” peakorraldaja Steven Vihalem. Üritusel on ka vaba lava ning huvilised saavad esitada oma luuletusi.

Võõrkeelse kirjanduse osakonna fuajees ja Loovuse toas toimub  kell 17‒20 võõrkeelne luulemaraton. Vene keeles loevad oma luulet Dmitri Krasnov, Juri Lutsep, Antipa Moltšun, Ljudmila Kazarjan, P. I. Filimonov, Igor Kotjuh ja Nikita Dubrovin. Inglise keeles luuletab USA päritolu, Eestis elav luuletaja El Dären Clere. Õhtut juhib P. I. Filimonov. Maratonil esinevad ka flashmob tantsuga V.A.T. Crew noored.

Tallinna keskraamatukogu korraldab luulemaratoni alates 2011. aastast. Selle eesmärk on pakkuda raamatukogu lugejatele võimalust nautida kogu päeva jooksul Eesti luuletajate luulet elavas esituses. Üritus on tasuta. Luulemaratoni toetab Eesti Kultuurkapital.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.