"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Oliver Nääs: Edgar Savisaare elu oli pärast ülekuulamist ohus (4)
22. märts 2017
Scanpix

"Peale ülekuulamist kaitsepolitseiametis Edgar Savisaar hospitaliseeriti infarktieelses seisundis. See tähendas seda, et konkreetsel menetlustoimingul oli väga otsene mõju tema terviseseisundile," selgitas Savisaare kaitsja Oliver Nääs, miks eksperdid kinnitavad, et Savisaare tervis on kohtuprotsessil osalemiseks liiga halb. "Arstid ütlesid tol hetkel, et Edgari elu ja tervise päästis ikkagi ainult kiire ja vajalik sekkumine."

Ekspertarvamused kinnitavad, et Edgar Savisaar on pöördumatult haigestunud ja kohtumenetluses osalemisel kaasneb tal eluohtlike tüsistuste tekkimise võimalusi või äkksurma oht,” sõnas Edgar Savisaare kaitsja vandeadvokaat Oliver Nääs Tallinna TV uudistesaates “Täna+”.

Nääsi sõnul on terviseriskid reaalsed, mitte teoreetilised. “Eksperdid on muu hulgas tuginenud ka ühele väga konkreetsele juhtumile üle-eelmise aasta 23. septembril, päev pärast Hundisilmal toimunud läbiotsimist. Peale ülekuulamist kaitsepolitseiametis Edgar Savisaar hospitaliseeriti infarktieelses seisundis. See tähendas seda, et konkreetsel menetlustoimingul oli väga otsene mõju tema terviseseisundile. Arstid ütlesid tol hetkel, et Edgari elu ja tervise päästis ikkagi ainult kiire ja vajalik sekkumine.”

Kas kohtupidamine võib ekspertide arvamuste tõttu ära jääda või toimub siiski, sõltub Nääsi sõnul täielikult kohtu otsusest. “Kohus peaks otsuse langetama 13. aprilliks. On olemas võimalus, et kohus määrab täiendava kohtuekspertiisi.”

Nääs lisas, et Keskerakonna esindajad ei ole välistanud, et MTÜ Eesti Keskerakond puhul võidakse kohtus jõuda kokkulepemenetluseni. “Eelistungiks me taotlust kokkuleppemenetluse kohaldamiseks ei esitanud, aga eelseisva menetluse raames ei ole Keskerakonna peasekretär Jaak Aab seda sõltuvalt asjaoludest välistanud. Edgar Savisaarega ei ole sellest juttu olnud.  Õiguslikku piirangut kandideerida Savisaarel sügisel kohalike omavalitsuste valimisel ei ole, tema tervislikku seisundit vaadates ma seda väga reaalseks küll ei pea.”

Küsimusele, miks kohus ei rahuldanud kaitsja taotlust prokuröri taandamiseks, vastas Nääs järgevalt: “Kohus leidis, et on küll teatavaid juhtumeid, kus kaitseõigust on selle menetluse jooksul rikutud, kuid ei pidanud neid arvestades menetluse edasist kulgu piisavalt tõsiseks, et prokuröri koheselt taandada.”

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ott
23. märts 2017 12:37
Parandan vea, peab olema tõeliste.
Ott
23. märts 2017 12:35
Peaks ülekuulama neid, kes kirjutasi valestsenaariume kõige ausama, hoolivama ja targema inimese, kelleks on E.Savisaar, kohta. Küllap Reinsalu ja E.N.Kross teavad, kes need on.See aastatepikkune psühhoterror tapab ka kõige vastupidavama inimese tervise ära. Tema kodu rüüstamine kapo poolt oli tapmiskatse. Samal ajal ei mindud rüüstama teelike kurikaelte kodusid. Valiti veel aeg, kui Savisaar oli raskest haigusest paranemas ja istus invaliidikärus. See põhjendamatu kodu rüüstamine oli sadistlik tegevus. Omade reetlikkus mõjus veel ka. Jube, mis toimub meie riigis ja seda vaid võimu nimel.
savisaar on argpüks
22. märts 2017 12:02
Kui ta on puhas nagu prilllaud siis mingu tõestagu kohtus.
Multilugeja
24. märts 2017 10:53
Kas enamus kodanikke peaksid kohtusse minema oma süütust tõestama? Veterani kiusamise põhjus on aga nagu ikka tõerääkimises: http://kesknadal.ee/est/uudised?id=18407