"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tipparst: mis juhtuks, kui kõik haigekassa partnerid ütleksid lepingu üles ja nõuaksid patsientidelt ise oma kulude katmist? (0)
27. märts 2017
Scanpix

"Praegust ravikindlustusraha võib ükskõik mismoodi jagada, kuskilt jääb ikka puudu. Jagamisotsuste puhul on lihtsalt abist ilmajääjad, nende seas ka surijad, erinevad inimesed. Solidaarse ravikindlustussüsteemi puhul peaks olema kõigile justkui vajalik abi tagatud, kuid tegelikkuses see nii siiski ei ole," nendib  TÜ kliinikumi sisekliiniku juhataja Margus Lember.

“Rahaline ressurss praeguses mahus tervishoiusüsteemi toimimiseks on aga kindlalt puudulik. Sellele on juba ammu tähelepanu juhtinud nii kodu- kui välismaised eksperdid, seda näitavad ka kõik rahvusvahelised võrdlused,” kirjutab TÜ kliinikumi sisekliiniku juhataja Margus Lember Eesti Päevalehes.

“Seega, jagamistehte tegemine Haigekassas ei aita. Jagamistehe tuleb teha riigi tasemel ja selle eestvedajaks peab demokraatlikule riigile kohaselt olema valdkonna eest vastutav minister. Juhul, kui ei ole midagi rohkem jagada, on jällegi küsimus suurele ringile: kas ühiskond on valmis tervishoidu solidaarselt enam raha panustama?”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.