"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Peaminister Ratas toetab tihedat koostööd Eesti Ametiühingute Keskliidu esindajatega (0)
28. märts 2017
Scanpix

Peaminister Jüri Ratas kohtus täna Eesti Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni ning selle haruametiühingute juhtidega. Peaminister tunnustas Eesti Ametiühingute Keskliitu ja selle haruametiühinguid igapäevase panuse eest töötajate õiguste ning heaolu tõstmisel. 

“Valitsuse ning ametiühingute vahel peab käima tihe ja asjalik koostöö, et tagada inimestele paremad töötingimused ning väärikas sissetulek. Seetõttu leppisime kokku, et hakkame regulaarselt kohtuma, et vastastikku mõtteid vahetada ning ühiselt tööturu sõlmprobleemidele lahendusi leida.”

“Toetan ametiühingute seisukohta, et peame teadlikult suunama rohkem tööjõudu tootlikumatesse ning jätkusuutlikesse sektoritesse. Samuti on vajalik dialoogi arendamine ning kõigi osapoolte ettepanekutega arvestamine nii eraettevõtetes kui ka riigis laiemalt,” rõhutas Ratas.

Kohtumisel käsitlesid peaminister ja ametiühingute esindajad tulevasi läbirääkimisi miinimumpalga tõstmise osas, tervishoiu rahastamise ja pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse tagamiseks vajalikke tegevusi, vanemahüvitise süsteemi paindlikumaks muutmist ning mitmeid teisi olulisi küsimusi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.