"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kinnisvaraportaal Kv.ee: kinnisvarafirmad naasevad portaali (0)
31. märts 2017
Scanpix

Kinnisvaraportaali Kv.ee hinnangul naasevad portaalist lahkuda lubanud kinnisvarabürood portaali, sest muidu kaotavad nad oma maaklerid, kes on lubanud hoida oma kuulutused keskkonnas üleval.

“Ma usun, et saame ikkagi tagasi nad. Võib-olla mõni ei tulegi tagasi, ma ei oska seda öelda,” ütles portaali juht Tarvo Teslon BNS-ile. Tema sõnul loodab Kv.ee kinnisvarafirmadega jõuda kompromissile. “Ei näe siin muud võimalust, maaklerid ise tulevad muidu Kv.ee-sse,” ütles ta.

Tesloni sõnul tuleneb hinnastamismudeli muutus hindade ühtlustamisest suurte ja väiksemate ettevõtete vahel. “Siiani kui oli 10 maaklerit tööl firmas, siis ta maksis 10 maaklerikonto eest ja kui oli 100 maaklerit, siis maksis ikkagi 10 maaklerikonto eest. Ehk siis me lõpetasime sellise nii-öelda tasuta teenuse pakkumise ära. Ja hakkasime küsima kõikide kontode eest, ehk siis ühtlustasime hinnad väiksemate, keskmiste ja suurte vahel,” ütles Teslon.

“Täna nad on otsustanud igatahes ära minna ja homsest alates lõpetada leping ja oma kuulutused ära võtta, aga ma näen seda, et kuulutused juba tulevad vähehaaval tagasi,” ütles Teslon. Tema sõnul said maaklerid mõned päevad tagasi teada, et nende kuulutused portaalist maha võetakse ning maaklerid on klientidele lubanud Kv.ee portaali kuulutused üles panna. “Kui nad nüüd ei saa enam ühes Eesti kõige populaarsemas kuulutusteportaalis kuulutada, siis neil on see kindlasti, tekib maakleritel probleeme klientidega ning neil on siis valik, kas nad jäävad kliendist ilma või siis leiavad ise võimaluse tulla ja panna kuulutused Kv.ee-sse,” ütles Teslon.

Tema hinnangul leitakse kinnisvarafirmadega sobiv kokkuleppe tuleva kuu jooksul. “Ma hindan, et saame see ei lähe sinnamaani. Tegelikult on see hind, mis täna tuli, see kahju mida need firmad saavad ja hind, mida me küsime ühe kuulutuse eest, need on majanduslikult nii ebavõrdsed, et see kahju neile on ausalt suurem,” ütles ta.

Tesloni sõnul on hind 98 senti ühe kuulutuse kohta kuus. “Ehk siis korteri müümisega läheb keskmiselt kaks kuni kolm kuud, seega saab ühe kuulutuse hinnaks 2-3 eurot. Kuidas nad siis ütlevad oma klientidele, et ei saa seda kahte eurot kulutada,” ütles ta.

Kinnisvarafirmad Uus Maa ja Arco Vara, Pindi Kinnisvara, CKE, Domus Kinnisvara, LVM, Ober Haus, 1Partner, RE Kinnisvara, LAAM ja Kinnisvaraekspert teatasid koostöö lõpetamisest portaaliga kv.ee. Koostöö lõpetamise peapõhjuseks nimetasid 11 ettevõtet portaali hinnatõusu. Kokku tähendab see Uus Maa hinnangul 15 000 objekti kadumist kv.ee keskkonnast, mis on 40 protsenti kõikidest nende kuulutustest.

Kv.ee kuulub Eesti Meedia kontserni, kuhu kuulub ka uudisteagentuur BNS.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.