"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD ja VIDEO! Linnasaunade sünnipäevakuu lõpetas ülelinnaline tervisepäev (0)
01. aprill 2017
Svetlana Aleksejeva

Salme Kultuurikeskuses pani suur ülelinnaline saunateemaline tervisepäev punkti märtsis üle linna peetud linnasaunade sünnipäevakuule.

Vaata galeriid (35)
 
Tasuta teemapäeva külastajad said ka mobiilset saunateenust proovida – leilimõnu pakkus kolm ratastel sauna. Lisaks erilisele saunaskäigule oli tervisepäeval võimalik tervisenäitajaid mõõta, spetsialistide nõuandeid kuulata, mitmesuguseid saunatarvikuid soetada, meeleolukat kontserti nautida ning ka viktoriinis ja loteriis osaleda. Mitmesugust eakohast põnevat ajaveetmist pakuti ka lastele.
 
“Esimese uue linnasauna avamisest möödub tänavu kevadel kümme aastat. Põhja-Tallinnas avati 2007. aastal Tuulemaa tn 6 sotsiaalmajutusüksusega samas hoones asuv soodsa hinnaga avalik saun, kus saavad ihu harida kõik linnaelanikud,” ütles abilinnapea Eha Võrk.
 
“Viis aastat tagasi võttis aga linnavolikogu vastu munitsipaalsaunade programmi, mille raames on lisaks linna ühe staažikama avaliku sauna – Raua tänava sauna – põhjalikule rekonstrueerimisele rajatud veel kaks uut sauna. Nõmmele kerkis avalik saun ja spordisaal endise koolimaja kõrvalhoone asemele, koolimaja peahoonest saab kevadeks aga linnaosavalitsust ja erinevaid organisatsioone koondav Nõmme Maja. Juhindudes linnaosa elanike soovist, sai nüüdseks kaks aastat tegutsenud uus avalik saun rajatud ka Lasnamäele.”
 
“Eesmärgiks on jõuda samm sammult selleni, et hüva leili ja korralike pesemisvõimalustega avalik saun oleks lõpuks igas linnaosas,” lisas Võrk. Mustamäele aadressile Akadeemia tee 30 kerkib järgmise aasta lõpuks avaliku ja erasektori koostöös avaliku sauna ja ujulaga spordikompleks.
 
Võrgu sõnul kinnitab suur külastatavus, et avalikesse saunadesse investeerimine on igati õigustatud ja vajalik tegevus. “Vannis ja duši all käimine üht korralikku leili ja vihtlemisega saunaskäiku ei asenda,” rõhutas Võrk. “Moodsa ja puhta, muuhulgas ka laval päris vihaga vihelda võimaldava avaliku sauna soovi avaldasid “Tallinna positiivne programm 2014-2018″ koostamise käigus pea kõigi linnaosade elanikud.”
 
Märtsikuu laupäevadel tähistasid järgemööda sünnipäevakuud kõik linnasaunad, eelmisel laupäeval peeti sünnipäevapidu linna ühes pikaealisemas kümblusasutuses – Raua Saunas, mille avamisest möödus äsja 80 aastat.
 
“Kunagine kõrgelt hinnatud ja kuulus kümblusasutus, mis oli aastakümnete jooksul oma endise hiilguse minetanud, on põhjaliku rekonstrueerimise läbi uuele elule ärganud ja on nüüd taas üks linna uhkemaid avalikke saunu,” ütles abilinnapea Eha Võrk. “Kolme ja poole aasta eest taasavatud Raua Saun on osutunud linnakodanike seas väga populaarseks – saunas käib üle 5000 inimese kuus.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.