"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Peterburis võeti kinni kuus arvatavat Kesk-Aasia terroristi (0)
05. aprill 2017
Scanpix

Vene eriteenistused pidasid Peterburis kinni kuus Kesk-Aasiast pärit isikut, keda kahtlustatakse uute liikmete värbamises äärmusrühmitustesse Islamiriik ja Tahrir al-Sham, edastas uurimiskomitee.

“Uurimiskomitee Peterburi peavalitsus algatas terrorismi toetamise süüdistusega kriminaalasja,” vahendas BNS Interfaxi saabunud pressiavaldust.

Juurdluse andmeil “värbasid kahtlusalused 2015. aasta novembrist praeguseni Peterburis peamiselt Kesk-Aasia päritolu inimesi terrorikuritegude sooritamiseks ning Al-Nusra Rinde (Tahrir al-Shami) ja Islamiriigi tegevusse kaasamiseks”.

Lisaks märkis ametkond, et “need tegelased püüdsid kaasata värvatavaid muudesse seadusvastastesse relvaühendustesse, seal hulgas välismaal”.

“Uurimiskomitee kontrollib hoolikalt nende sidemeid, kuid peab kohe märkima, et tõendeid Peterburi metrooplahvatuse korraldamisega seotuse kohta ei ole,” seisis pressiavalduses.

Ametkond teatas, et kahtlusaluste elupaiku otsitakse läbi, sealt on juba  leitud äärmuslikku islamikirjandust, esemeid ja dokumente, mis on asja uurimise jaoks tähtsad.

“Praegu otsustatakse kinnipeetute vahi alla võtmist ja süüdistuse esitamist, rakendatakse meetmeid nende kaasosaliste tuvastamiseks ja vastutusele võtmiseks,” edastas komitee.

3. aprillil hukkus Peterburi metroos isevalmistatud lõhkekeha plahvatuses 14 inimest ja üle poolesaja sai haavata.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.