"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Olerexi tanklate ohtlike jäätmete konteinerid suleti (0)
10. aprill 2017
Scanpix

Alates tänasest, 10. aprillist ei saa Tallinna elanikud enam Olerexi tanklates asuvatesse kogumispunktidesse oma ohtlikke jäätmeid viia. Selle asemel kavandab linn korraldada rohkem kogumisringe.

Tallinn linn sõlmis 2005. aastal koostöölepingu Lukoiliga, mis on tänaseks omandatud Olerexi poolt. Kahjuks on tänaseks koostöö lõppenud ning linn viib kuuest Tallinnas asuvast Olerexi tanklast ohtlike jäätmete kogumiskonteinerid ära. 

Endiselt on ohtlikke jäätmeid võimalik ära anda kõigis Tallinna jäätmejaamades ning säilivad ka  Haabersti Rimi (Haabersti 1), Keskturu (Lastekodu 11b), Pirita Selveri (Rummu tee 2) ja Lasnamäe keskuse (Pae 76) parklates asuvad kogumispunktid, kus ohtlike jäätmete vastuvõtt on elanikele tasuta. Kaubanduskeskuste juures asuvad punktid on avatud laupäeviti ja pühapäeviti  kell 10.00-15.00 ning lisaks suvisel perioodil, 1. maist kuni 30. septembrini, ka kolmapäeviti kell 14.00-19.00.

Nii kogumispunktidesse kui jäätmejaamadesse saab tuua kodumajapidamises tekkinud järgmisi ohtlikke jäätmeid: patareid ja akud; päevavalguslambid (sh säästulambid); vanaõlid, õlifiltrid, õlised kaltsud; jaepakendis värvi-, laki-, liimi- ja lahustijäägid; kemikaalid ja puhastusvahendid; kraadiklaasid ja muud elavhõbedat sisaldavad jäätmed; taimekaitsevahendid ja pestitsiidid; fotograafiajäätmed; meditsiinijäätmed; ohtlike jäätmete pakendid. Kõik kogumiskohad on mõeldud eelkõige kodumajapidamises tekkinud ohtlike jäätmete üleandmiseks. Asutused ja ettevõtjad peavad ohtlike jäätmete üleandmiseks sõlmima ohtlike jäätmete käitlejaga eraldi lepingu.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.