"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Trad.Attack! kutsub noorte pärimusbändide konkursile (0)
11. aprill 2017
Scanpix

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab Noorte pärimusbändide konkurssi, kus on võimalus vägeval finaalkontserdil Viljandi pärimusmuusika aida suurel laval rahvale oma muusikat tutvustada ning võistelda konkurentidega au, kuulsuse ning suurepäraste auhindade nimel. 

Esmakordselt toimuva konkursi patroon Sandra Vabarna peab Eesti pärimusmuusika kuvandit väga heaks ja tunneb uhkust rahva üle, kes Trad.Attack!i kontsertidel pärimusmuusikale alati suure rõkkamisega kaasa elavad. “Seetõttu vajamegi Noorte pärimusbändide konkurssi, et meie rahvamuusika edu ja järjepidevust kasvatada. Tahame, et meie maa muusika omapärane jõud raputaks veel suuremaid lavasid ning masse kõikjal maailmas,” räägib Sandra Vabarna, kes on koos ansambliga Trad.Attack! vallutanud nüüdseks 28 riiki.

Peapreemiaks on Eesti Kultuurkapitali stipendium 500 eurot. Väärt auhindasid on teisigi ja neid jagub kõikidele julgetele finalistidele: Trad.Attack!i eripreemia, mille raames annab manageerimise koolituse Sandra Vabarna. Eesti Pärimusmuusika Keskus kingib oma lemmikule preemiapaketi “Tuuni oma bändi”, mis pakub kõike, mis edasi jõudmiseks tarvis: foto- ja salvestussessioon Tartu Ülikooli Viljandi Kunstiakadeemias, minituur Eesti Pärimusmuusika Pesades üle Eesti ja jagab turunduslike nõuandeid.

Konkursile on oodatud noorteansamblid, mille liikmed on kuni 20-aastased ja kelle repertuaaris on vähemalt kaks pärimusmuusika pala. Registreeruda saab 13. aprillini: jaan@folk.ee või 434 2050. Konkurss päädib 29. aprillil kell 18 avaliku kontserdiga Viljandi pärimusmuusika aidas, kus teeb lõpliku otsuse auväärne žürii, publik valib oma lemmiku ning toimub pidulik võitjate välja kuulutamine, noorte pärimusbändidega annab ühise kontserti  Curly Strings. Täpsem info: http://www.folk.ee/opistu

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.