"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Indrek Neivelt: SKT asemel võiks mõõta, palju inimestel jääb pärast püsikulusid raha alles (0)
12. aprill 2017
Scanpix

"Nõukogude ajal oli keskmine palk natuke üle saja rubla, praegu on tuhat eurot. Leib maksis 20 kopikat, praegu 2 eurot. Sama seis," rääkis ettevõtja Indrek Neivelt. Muu hulgas leiab ta, et pool haigekassa eelarvest võiks tulla sotsiaalmaksust ning pool kõikide pahede maksustamisest.

Indrek Neivelt rääkis Eesti Ekspressile, et valitsuse maksusoodustus madalapalgalistele on keeruline ning oleks pidanud tõstma eraisikute tulumaksu 25 protsendile või tegema veel astmeid, kuid maksukoormust ei julgetud suurendada.

“Minu arvates võiks pool haigekassa eelarvest tulla sotsiaalmaksust ning teine pool kõikide pahede – alkohol, tubakas, suhkur, mis iganes – maksustamisest,” tõi ta veel välja, kuidas rahastamist muuta ning selgitas, et nii kaua, kuni meil on solidaarne tervisekindlustus, on see me ühine teema, aga kui igaüks maksaks oma arstiabi eest ise, joogu, palju tahavad, ja söögu, palju suhkrut sisse läheb.

Samuti võiksid autojuhid olla teede rahastajad ning kehtestada la kinnisvaramaksu.

SKT asemel võiks Neivelti hinnangul mõõta inimeste sissetulekut, kui palju jääb inimestel palgast elamiseks pärast püsikulusid või hoopis seda, kui õnnelikud Eesti inimesed on.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.