"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Revali Merekool sai kõrgetasemelise koolitusloa (0)
12. aprill 2017
Scanpix

Tallinnas asuv Revali Merekool sai täna kätte OPITO (Offshore Petroleum Industry Training Organization) kinnituse, et nad läbisid edukalt auditi, mis lubab läbi viia avamere energeetikasektori ohutusalast baaskursust, vette hädamaandunud helikopterist pääsemise kursust ja õpetada evakueerumist põlevalt tuulegeneraatorilt või puurtornilt. 

Eriliseks muudab sertifikaadi fakt, et konkreetset õpet pakutakse üle maailma vaid 113 õppekeskuses. “Revali Merekool täitis suure valge laigu, mis Põhja-Euroopas ja Euroopa kirdeosas laiutas – nimelt  asub lähim sarnase heakskiidu saanud keskus 1000 kilomeetri kaugusel Taanis. Soomes, Rootsis, Norras, Balti riikides, Poolas ega Venemaa lääneosas keegi sellist akrediteeringut ei oma,” sõnas Revali Merekooli nõukogu esimees Tanel Hinno.

Koolitus, mida Revali Merekool oma kavva lülitab, on mõeldud neile, kes töötavad või plaanivad tööle minna avamereenergeetika sektorisse, sealhulgas avamere tuuleenergeetikasse. Näiteks kopteri hädamaandumise õpe on mõeldud neile, kes töötavad puurtornidel, laevadel ja avamere tuuleparkides, aga ka neile, kelle igapäevane amet on seotud helikopteril lendamisega.

“Koolituse ampluaa on tõepoolest väga lai. Mulle teeb eriti heameelt see, et avamereenergeetika ohutustemaatilise õpetuse veelgi kõrgem tase sillutab teed ka meie regioonile olulise majandusharu ehk avamere tuuleenergeetika üldisemale arengule,” tõdes Hinno.

Lisaks eestimaalsete koolitamisele võimaldab uus OPITO tunnistus pakkuda spetsiifilist ja standardile vastavat ohutuskoolitust kogu regioonis, näiteks Läti, Soome, Rootsi, Poola, Leedu ja Venemaa ettevõtetele.

1989. aastast tegutsev Revali Merekool pakub merendus- ja mereohutusalast koolitust huvilaevnikele, vabatahtlikele merepäästjatele, jõustruktuuridele, laevandusettevõtetele ja meremeestele. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.