"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Palo soovib korterelamute renoveerimiseks riigieelarvest lisaraha (0)
17. aprill 2017
Scanpix

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo soovib riigieelarvest järgneval kolmel aastal 25 miljonit eurot ehk kokku 75 miljonit täiendavaid vahendeid korterelamute rekonstrueerimiseks; senini rahastatakse renoveerimisprogrammi eurorahadest, mis on aga ammendumas, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

“Me oleme ka majandusministeeriumis teinud lisataotluse, et oleks järgmisest aastast ja edasi võimalik uusi rahasid peale saada. Hetkel me ei ole sellele taotlusele heakskiitu saanud. Me taotlesime 25 miljonit eurot aastas juurde. Kui me ei saa järgmiseks aastaks, eks me taotleme siis 2019. aastaks,” ütles Palo ERR-i raadiouudistele. Palo hinnangul võiks riik vajadusel selleks võtta ka laenu, sest tõenäoliselt lisataotlust ei rahuldata, lisas ERR.

Märtsi lõpus ütles 2020. aastani kestva renoveerimisprogrammi toetusi jagava Kredexi eluaseme ja energiatõhususe divisjoni juht Triin Reinsalu, et toetusteks ette nähtud 102 miljonist eurost on taotlusi esitatud juba 51 miljonile eurole. Reinsalu sõnul on parasjagu töös üle 120 projekti, mis lähiajal lõppotsuse saama peaksid, vahendas BNS.

“Üldiselt võib öelda, et ühistutel, kes järgneva 12 kuu jooksul toetusraha taotlust ei esita, läheb raskeks, sest plaanitud 102 miljonit eurot saab otsa,” ütles Reinsalu Eesti Korteriühistute Liidu foorumil peetud ettekandes.

Reinsalu sõnul on võrreldes eelmise toetusvooruga toimunud kardinaalne muutus – enamik maju vaatab tervikrenoveerimise suunas ning taotleb riigilt 40-protsendilist toetust. Varasemas toetusvoorus oli maksimummäära taotlejaid oluliselt vähem – nimelt ulatus varasemas meetmes nende osakaal 31 protsendini, nüüd aga taotleb maksimumtoetust 85 protsenti taotlejatest. Kui varasema meetme põhjal arvestati, et toetusrahadega saab üle Eesti korda teha 1000 maja, siis nüüd on statistikat vaadates selge, et toetussummade toel renoveeritakse vaid 500-550 maja. Samas on ka projektid kvaliteetsemaks muutunud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.