"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Talverehvide kasutamine aastaringselt on kulukas ja ohtlik (0)
18. aprill 2017
Scanpix

Paljud autojuhid arvavad, et sama jooksu rehvide kasutamine aastaringselt on ökonoomsem nii auto kui rahakoti jaoks. Kuid soojemad temperatuurid halvendavad talverehvide omadusi, tuues endaga kaasa mitmeid ohtusid.

Kevadhooaja saabudes eelistavad paljud juhid oma vanadelt talverehvidelt naelad eemaldada ning sõita nendega järgmise talveni, et siis uued talverehvid soetada. Goodyeari Eesti esindaja Risto Kivisiku sõnul on siiski parem soetada soojema hooaja jaoks uued suverehvid ning talverehvid järgmisel hooajal lõpuni kasutada.

Kivisiku sõnul eeldatakse ekslikult, et aastaringselt talverehvidega sõitmine on odavam. “Kiputakse unustama rehvide mõju auto käitumisele, stabiilsusele ja kütusekulule. On aga välja selgitatud, et talverehvidega sõites kulutab auto kuni 10% rohkem kütust kui suverehvidega,” ütles Kivisikk.

“Olulisim aspekt on aga turvalisus – talverehvide omadused on parimad madalatel temperatuuridel ning soojemate ilmaoludega halvenevad need märgatavalt,” lisas Kivisikk.

Hinnatundlikul kliendil on suverehvide ostmiseks kolm varianti: osta kas kasutatud, taastatud või uued ökonoomsemad rehvid. Kivisiku sõnul on kasutatud rehvide puhul suurimaks probleemiks teadmatus, kuidas neid on kasutatud ja hoiustatud. “Rehvi pind ja muster ei pruugi palju öelda – kahjustunud võib olla karkass või rehvisegu omadused on ebakorrektse hoiustamise tõttu muutunud halvemaks,” sõnas Kivisikk.

Ka taastatud rehvid, kuhu on liimitud uus kiht mustrit, ei ole parim variant. Kolmest odavamast variandist soovitab Kivisikk eelistada pigem odavama hinnaklassiga uusi rehve, sest Euroopa tootjate ökonoomsed rehvid ei maksa oluliselt rohkem kui kasutatud või taastatud, kuid kvaliteedierinevus on ilmselge.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.