Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
Kari Käsper: peame vaatama inimest kui indiviidi (0)
20. aprill 2017
Scanpix

"Alati on kasulik meelde tuletada neid olulisi alusväärtusi, millel Eesti ühiskond ja põhiseadus põhineb, millel on meie ühise elamise tingimused. See on sallivus, tolerantsus ja mitmekesisuse märkamine, mis meie ümber on," ütles Inimõiguste Keskuse juht Kari Käsper.

Käsper rõhutas Tallinna TV uudistesaates, et  iga inimest tuleb võtta kui isiksust. “Peame vaatama inimest kui indiviidi, kes on omaette üksikisik ja eelkõige inimene. Et me ei lahterdaks teda ainult ühe mingisuguse kategooria järgi.”

Eestil läheb Tartu ja Warwicki Ülikooli professori Anu Realo sõnul siiski veel aega, et aktsepteerida ja tolereerida paljut, mis mujal maailmas on juba normiks saanud. “Väärtustes ja hoiakutes ei näita Eesti inimesed üles kõige suuremat sallivust erinevate rühmade suhtes, olgu selleks erinevad usulised või seksuaalse orientatsiooniga inimesed. Me ei oska öelda, kuivõrd see tegelikult igapäevaelus väljendub. Ma loodan, et me oma hoiakutes ütleme küll, et erinevus ei ole sedavõrd teretulnud, aga tegelikus elus suhtume erinevusse palju positiivsemalt.”

MTÜ Kuldliiga tegevjuht Aimar Altosaar sõnas, et nende ühing ühendab vanemaid inimesi, kes on olnud tippjuhid, spetsialistid või ühiskonna aktiivsed liikmed. “Need inimesed tunnevad, et nende oskusi, teadmisi ja kogemusi on tänapäeval vähe kasutatud. Sageli on selle põhjuseks see, et kollektiivid, liikumised ja organisatsioonid ei julge teistsuguseid inimesi tööle võtta või ei oska neid ka kasutada.”

 Eile peeti mitmekesisuse päeva. Päeva eesmärk on rahvale meelde tuletada, et eluterve töökeskkonna juurde kuuluvad austus üksteise vastu, võrdne kohtlemine, inimeste erinevustega arvestamine ja näiteks ka kaitse diskrimineerimise eest.

Eestis on üle 80 erineva organisatsiooni sidunud ennast põhimõtetega, mis peaksid kuuluma normaalsete inimsuhete ja eluterve töökeskkonna juurde. Mitmekesisuse päeva motoks oli “mitmekesisus on mõõtmatu kasu, mis toob välja nii mõõdetamatult toreda tunde töökohal kui ka mõõdetava väärtuse.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.