"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Põhiseaduskomisjon toetas haldusreformiks vajalikke seadusmuudatusi (0)
02. mai 2017
Scanpix

Riigikogu põhiseaduskomisjon toetas istungil haldusreformiks vajalikke seadusmuudatusi ja otsustas saata need esimesele lugemisele.

Põhiseaduskomisjon otsustas oma istungil saata konsensuslikult esimesele lugemisele maavalitsuste tegevuse lõpetamisest tuleneva Vabariigi Valitsuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu ning kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse ja teiste haldusreformi elluviimisega seotud seaduste muutmise seaduse eelnõu, teatas riigikogu pressiesindaja teisipäeval.

Maavalitsuste tegevust lõpetama kavandatud seaduseelnõu kohaselt soovitakse maavalitsuste tegevus kaotada 2018. aasta 1. jaanuarist. Maavalitsuste ülesanded jagatakse kohalike omavalitsuste, ministeeriumite ja teiste riigiasutuste vahel, vahendas BNS.

Maavalitsuste tegevuse lõpetamisest komisjonis ülevaate teinud riigihaldusminister Mihhail Korb ütles, et kohalikud omavalitsused on maavalitsuste kaotamise suhtes positiivselt meelestatud. Minister selgitas, et eelnõu eesmärk on suurendada omavalitsuste rolli ja korrastada riigiasutuste pädevusi.

Maavalitsuste tähtsamate ülesannete hulka kuuluvad täna ühistranspordi korraldamine, õppeasutuste järelevalve, sotsiaalvaldkonna tegevuslubade väljastamine ja järelevalve, maareform ja maatoimingud, rahvastikutoimingud ning omavalitsuste haldusaktide järelevalve ja nõustamine.

„Inimesed külastavad maavalitsusi tänapäeval peamiselt selleks, et sõlmida abielu ja registreerida lapse sünd. Oluline on tagada, et maavalitsuste kadumisel ei kaoks ära kohalike elanike jaoks ükski vajalik teenus,“ lausus põhiseaduskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher pressiesindaja vahendusel.

Haldusreformi elluviimisega seotud seaduseelnõu näeb ette muudatused ühistranspordi korralduses. Maakonnas hakkavad ühistransporti korraldama ühistranspordikeskuse kaudu kohalikud omavalitsused või maanteeamet. Lisaks antakse eelnõuga kohaliku omavalitsuse üksustele täitmiseks kultuuri- ja sporditöö korraldamine ja kohalike omavalitsuste koostöös maakonna arengu kavandamine ja suunamine.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.