“Kui vanemad lähevad lahku, on nad ise kriisis ja käituvad sageli nagu lapsed. Nende laps satub siis oma vanemate, kahe väikese lapse tasemel käituva täiskasvanu vahele."

Ly Rüüs, Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja
Kontsertsari "Kammermuusikud linnas" pakub kuulajatele tundeküllast muusikat (1)
04. mai 2017
Kammermuusikud

8. mail kell 17.30, Tallinna Keskraamatukogus toimuval järjekordsel kontserdil sarjast "Kammermuusikud linnas" pakuvad muusikud kuulajatele Artur Lemba virtuoosset ja meloodilist loomingut.

Muusikutekosseisus nimega “Eleegiline trio”, astuvad ülesse Marie-Helen Aavakivi (viiul), Andreas Lend (tšello) ja Maarit Saarmäe (klaver).

Kontserdil kõlavad kaks tundeküllast teost väga eripalgelistelt heliloojatelt. Artur Lemba looming on virtuoosne, meloodiline ja romantiline. Tema 1933. a valminud Klaveritrio nr 2 kuulub eesti selle žanri kõige esimeste hulka. Eduard Tubina helikeel on vastandina Lembale väga kontsentreeritud, tihe ja dramaatiline ning iga noodi mõtestatuse kõrval oli tema jaoks ülioluline otsida rahvuslikku kõla. Kuigi Tubina Sonaat viiulile ja klaverile nr 1 valmis kõigest 21-aastasena, on selles juba selgelt kuulda suure meistri kontrapunktikasutust ja isikupärast fantaasiat.

Marie-Helen Aavakivi (Rannat) on tippviiuldaja Gidon Kremeri juhtimisel tegutseva kammerorkestri Kremerata Baltica liige ning selle koosseisus praeguseks andnud üle 300 kontserdi tuntud kontserdisaalides Euroopas, Venemaal, Lõuna- ja Põhja-Ameerikas ning paljudes Aasia ja Araabia riikides. Selle kõrval jätkab ta viiuliõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris.

Andreas Lend on tuntud ja mitmeid preemiaid pälvinud tšellist. Ta on keelpillikvarteti Prezioso liige, mängib Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ja tegutseb nii solisti kui kammermuusikuna veel paljudes teisteski koosseisudes

Pianist Maarit Saarmäe on esinenud edukalt mitmetel konkurssidel ja meistrikursustel nii Eestis kui välismaal. Hetkel tegutseb ta aktiivselt kammermuusikuna, koostööpartneriteks Andreas Lend, Kristina Kriit, Virgo Veldi, Mari Tampere-Bezrodny jt. Selle kõrval jätkab ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris kammeransambli erialal.

Sissepääs kontserdile on tasuta! Sarja korraldavad koostöös Tallinna Keskraamatukogu ja MTÜ Kammermuusikud.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

inimkonnale
5. mai 2017 05:21
Psalmid (Laulud)111:Jumal hoolitseb oma rahva eest 1 Halleluuja! Ma tänan Issandat kõigest südamest õiglaste osaduses ja koguduses! 2 Suured on Issanda teod, uuritavad kõigile, kellel neist on hea meel. 3 Aulised ja ülevad on tema tööd ja tema õigus kestab igavesti. 4 Tema on mälestuse seadnud oma imetegudele. Halastaja ja armuline on Issand. 5 Ta annab toidust neile, kes teda kardavad, ta peab igavesti meeles oma lepingut. 6 Ta on ilmutanud oma tegude vägevust oma rahvale, et neile anda paganate pärusmaa. 7 Tema kätetööd on tõde ja õigus; usaldatavad on kõik ta seadmised. 8 Need on toetatud ikka ja igavesti, need on tehtud tões ja õiguses. 9 Ta läkitas lunastuse oma rahvale, ta kinnitas oma lepingu igaveseks, püha ja kardetav on tema nimi. 10 Issanda kartus on tarkuse algus; hea arusaamine on kõigil, kes teevad seda mööda; tema kiitus kestab igavesti.