"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kalamaja valmistub asumifestivaliks (0)
10. mai 2017
Scanpix

Traditsiooniline asumifestival "Kalamaja päevad 2017" on üks mooduseid piirkonna elanikke lähendada, tuues nad tänavale meeldivalt aega veetma. 

Sellega seoses on laupäeval, 20. mail kella 7.00-st kuni kella 23.00-ni mootorsõidukite liiklusele suletud Kotzebue tänav Kopli tänava ristmike vahelisel alal ning Vana-Kalamaja tänav Kesk-Kalamaja ja Niine tänava vahelisel lõigul; pühapäeval,  21. mail kella 11.00-st kuni kella 16.00-ni on mootorsõidukite liiklusele suletud Soo tänav Põhja puiestee ja Vana-Kalamaja tänava vahelisel lõigul; tagatakse kohalike elanike ja ühistranspordi läbipääs. Ühtlasi vabastas Tänavafestival MTÜ-le Kalamaja päevadeks tänava ajutise sulgemise loa andnud linnavalitsus korraldaja teede ja tänavate sulgemise maksust.           

Tänavafestival MTÜ peab tagama ala tähistamise liiklusmärkide ja liikluskorraldusvahenditega vastavalt kooskõlastatud liikluskorralduse skeemile, elanike ja asutuste juurdepääse liikluseks suletud piirkonda ning linnaelanike õigeaegse teavitamise liikluskorralduse muudatustest.

Tallinna Linnavalitsusel on õigus oma korraldusega anda teede ja tänavate sulgemismaksu soodustust ürituste korraldajale lähtudes avalikust huvist ja kui üritus on linnaelu aspektist oluline.

Projekti peaeesmärk on Kalamaja elanikes kogukonnatunde suurendamine, et ühendada piirkonna elanikke hoolimata nende vanusest, soost, rahvusest või kultuurilisest taustast.

Kalamaja päevad on Eesti üks suurimaid asumifestivale, mis toimub juba üheksandat korda. Kalamaja päevade keskseks kogunemispaigaks on Vana- Kalamaja tänav, Kotzebue esine plats, Kalma sauna ümbrus (Vana-Kalamaja tänav).  Kotzebue esisele platsile paigaldatakse ajutine vabaõhulava. Pühapäeval toimuvad juba traditsiooniks saanud Kalamaja päevade hoovikohvikud. Vana-Kalamaja tänav ja Kotzebue plats on laiemaks festivalialaks, kus kohalikel elanikel on võimalus omavahel kaubelda ja suhelda ning kohalikel ettevõtjatel oma tooteid ja tegemisi tutvustada. Toimub poliitiline debatt, lauatennise turniir ja traditsiooniline pika laua õhtusöök, avatud on fotokonkursi telk, noorteala, töötoad ja chilli-ala.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.