"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD! Eesti suurim erivajadustega laste kool sai ratastoolikiige (0)
22. mai 2017
Tallinna Tondi Põhikool

Tallinna Tondi Põhikoolis õppivate vaimu- ja liitpuudega õpilaste väga ammuseks unistuseks on olnud kiiged, kus saaks kiikuda ka ratastoolis. 

Vaata galeriid (5)

Samal ajal oli Eesti suurimas erivajadustega laste koolis töövisiidil sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, kes tutvus kooli olukorraga ning arutles juhtkonnaga valdkonna murekohtade teemal.

Tondi Põhikooli direktori Sirli Väinsari sõnul arutlesid nad minister Ivaga näiteks rahastamisküsimusi, sest kooli eripärast tulenevalt asuvad nad sotsiaal- ja haridusministeeriumi kokkupuutealal. “Näiteks otsime me lahendust, et raske ja sügava puudega laste puhul oleks võimalik neile ette nähtud päevahoiuteenust kasutada ka koolis, näiteks hommikul enne tunde ja pärast tundide lõppu. See on sotsiaalhoolekandeseaduses meie lastele ette nähtud,” rääkis Väinsar.

Direktori sõnul on kool seni sotsiaalministeeriumist saanud eri projektidest muusikariistu ja võimlemisvahendeid. “Need on olnud  ühekordsed projektitöö tulemused. Meie eesmärgiks on leida pidevalt toimiv lahendus,” lisas ta.

Tondi Põhikoolis õppivate vaimu- ja liitpuudega õpilaste väga ammuseks unistuseks on olnud kiiged, kus saaks kiikuda ka ratastoolis. Selles osas saadi abi Tamro Eestilt, kes võttis laste vabaaja veetmise võimalused enda hooleks ja kinkis vajalikud kiiged, mis ka täna avati.

“Tamrole on oluline inimeste heaolu, tervise ja elukvaliteedi edendamine. Kuna kiikumine on iga lapse üks meelistegevustest, mis ühes nii rahustab kui pakub palju positiivseid emotsioone, siis otsustasime luua ka Tondi kooli lastele selle võimaluse,” rääkis Tamro Eesti juht Janno Kurg.

Tondi Põhikool tegeleb veel küsimusega, kuidas võimaldada lastele isiklikke abivahendeid nagu näiteks kõnekommunikaatoreid. Isiklikke abivahendeid saab küll rehabilitatsiooniplaani kirjutada, kuid vanemad peavad need taotlema ja siis jäävad need koduseks kasutamiseks. Samas peaks kool olema koht, kus neid samu abivahendeid efektiivselt kasutama õpetatakse. Kui abivahendid oleksid ka koolil, siis saaks neid igapäevaselt kasutada ja aktiviseerida ka lapsevanemaid.

Tallinna Tondi Põhikoolis õpib 218 erivajadustega last, kellel on vaimupuue alates kergest kuni sügava vaimupuudeni. Paljud õpilased on liitpuudega. Vabariigi suurim erivajadusega lastele mõeldud kool saab 2018. jaanuaris 95aastaseks. Kooli missioon on julgustada, toetada ja suunata erivajadustega noort olema võimalikult iseseisev ühiskonnaliige.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.