"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
FOTOD JA VIDEO! Maailmas ainulaadne Kultuurne Motobande teeb mootorrattamürinaga heategusid (0)
26. mai 2017
Albert Truuväärt

Täna startis oma viimasele, kümnendale heategevuslikule motorännakule Kultuurne Motobande, mille poolt kogutud sponsorraha läheb erinevate kultuuriobjektide toetuseks. Kultuurses Motobandes on 10 aasta jooksul kaasa löönud lauljad Jaagup Kreem ja Koit Toome, näitlejad Sepo Seeman, Tiit Sukk, Marko Matvere ja paljud teised kultuuritegelased.

Tänu Kultuursele Motobandele on saanud Peterburi Jaani kirik endale sepisväravad, Väinamere uisk grootpurje, Gustav Ernesaksa mälestustuba haruldasi eksponaate, renoveeritud on eesti kunstnike teosed Underi ja Tuglase kollektsioonis, Võru linna vanim uks ning Rudolf Tobiase sünnikodu aknad Hiiumaal. Mullu annetati Viljandi Noortekeskusele 4000 € valguspargi soetamiseks. Lisaks on üle Eesti jagatud välja 50000 helkurvesti, et lapsed oleksid liikluses paremini nähtavad.

Vaata galeriid (19)

“Kogu selle aktsiooni kõige suuremad kangelased on DSV Transport, United Motors, Euronics, Cru Hotell ja Restoran, Saku Õlletehas ja Fifaa, kes on kõik need aastad uskunud meie algatustesse ja panustanud omakasupüüdmatult heategevusse ligi 40000 eurot”, sõnas Kultuurse Motobande ellukutsunud Estonia Seltsi juhataja Mart Mikk. “Ehkki mootorratastel kulgemine tähendab loovisiksuste jaoks pigem teraapilist võimalust omaette olla, kõlab täiesti uskumatuna, et tänavugi suvel veedavad 40-liikmelises grupis terve nädala üheskoos hulk tuntud kultuuriinimesi, kelle ühiseks hobiks on motomatkamine.”

“Alati on ühiskonnas selliseid kitsaid kohti, millele tuleb tähelepanu juhtida. Ja kui riiklikult on alati heategevuse fookuses kõik, mis on seotud kõikvõimalike sotsiaalsete valdkondadega, siis kuna Kultuurses Motobandes on valdavalt kõik kultuuriinimesed, siis meie fookuses on see, et me saaksime tähelepanu juhtida ja rahaliselt aidata erinevaid Eesti kultuuriga seotud objekte,” rääkis Mikk.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.