"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Algas kevadine vastuvõtt Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumisse (0)
31. mai 2017
Scanpix

Kooli juhtkond julgustab kõiki, kel koolitee mingil põhjusel katkenud, alustama taas kooliteega.

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumis saab otsustada nii tavaprogrammi kui paindliku digiõppe kasuks. Kooli õppejuhi Andres Falgi sõnul on digiõpe hea võimalus neile, kel on õpimotivatsioon kõrge, aga päevad töiste kohustustega täidetud. “Üha enam jõuab noorteni arusaam, et tööturul hinnatakse haritud inimesi ja paremini tasustatud töökoha leidmiseks on vaja nii haridust kui dokumenti,” nendib Falk.

Uuendusena on ESF-projekti raames Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumis ellu kutsutud nn 10K klass, mis algab põhikoolis õpitu kordamisega – see on mõistlik valik neile, kel õppimises jäänud enam kui 2-aastane paus ja põhikoolis õpitust palju ununenud. Õppetöö 10K klassis algab reaalainete kordamiskursustega, nii saab enne gümnaasiumiprogrammi juurde asumist uuendada teadmisi keemias, matemaatikas, füüsikas ning vene keeles.

Valiku tegemisel erinevate klasside ja võimaluste osas soovitab Falk kooli poole pöörduda, et erinevate võimaluste plussid ja miinused ühiselt läbi kaaluda. “Meil ongi päris suur roll just õppenõustamisel, kus räägime, kuidas meil õppimine käib, millal toimuvad tunnid, ja millega tuleb arvestada,” kinnitab Falk.

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumi e-õppe valdkonna tööd organiseeriva Ave Soekovi sõnutsi on edukate õpingute võti motivatsioon ja sisemine tahe haridusteed jätkata. Soekov hindab selle olulisust suuremakski eelnevaist teadmistest või andekusest. “Just sihikindlus on omadus, mis kindlasti edasi aitab,” lausub ta. “Siit saadud haridus lubab tulevikuski õppida valitud erialal ning eluga edasi liikuda, seega tasub teha uus algus. Oodatud on nii eesti kui vene keelt emakeelena rääkivad õpilased.”

Avaldusi võetakse vastu uue õppeaasta alguseni, kuid vabade kohtade olemasolul võetakse õpilasi kooli vastu ka õppeaasta keskel.

Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumis toimub õppimine mittestatsionaarses õppevormis. Vastavalt põhikooli- ja gümnaasiumiseadusele on mittestatsionaarne õpe täiskasvanud õppijatele suunatud õpe, kus õppetundide kõrval on võrreldes statsionaarse õppega suurem osakaal iseseisval õppimisel. Õppetundide hulka arvatakse ka õpilase arengut toetavate erinevate teenuste osutamise aeg, näiteks karjäärinõustamine.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.