"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Porto Franco ehitaja selgub juulis (0)
31. mai 2017
Scanpix

Sadama lähedale rajatava kaubanduskeskuse Porto Franco peatöövõtja selgub juulikuus, ettevõtte eelistab Eesti ehitusfirmat.

“Ehituse peatöövõtja valik on hetkel käimas ning loodame jõuda lepingu sõlmimiseni juulikuuks,” ütles Porto Franco OÜ juhatuse esimees Aldo Dapon BNS-ile.

Veebruaris anti teada, et peatöövõtja konkursile on kutsutud mitu välismaist suurtegijat, näiteks Poolast ja Türgist, kuid hetkeseisuga eelistatakse pigem Eesti ehitusfirmat. “Täna siiski oleme pigem valimas kohalikku turgu tundvat ehituspartnerit, kellega koostöös Porto Franco projekt lõpuni valmis ehitada,” ütles Dapon.

Varasema info kohaselt läheb keskuse arendamine maksma enam kui 100 miljonit eurot.

Porto Franco on 2019. aasta sügiseks Tallinna kesklinna, Admiraliteedi basseini äärsele alale rajatav mereäärse promenaadiga hoonekompleks. Suurema osa pindadest moodustavad kaubandus-, toitlustus- ning büroopinnad.

Rajatav kompleks koosneb kolmest maa-alusest ning viiest maapealsest korrusest ning selle kogupind on umbes 150 000 ruutmeetrit.

Projekti suuromanik on Hillar Teder. Omapoolse kaasinvesteeringu on teinud teiste seas ka Lembit Lumbi OÜ Bonaares ning Heldur Meeritsa OÜ Amalfi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.