"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VAATA OTSE! FBI eksjuht Comey: Trumpi administratsioon levitas valesid (0)
08. juuni 2017
scanpix

USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) endine peadirektor James Comey ütles täna senati luurekomitees, et president Donald Trumpi administratsioon levitas lihtlabaselt valesid ning laimas teda ja FBI-d.

Comey alustas tunnistust sõnadega, et administratsiooni põhjendused tema FBI juhi ametist vallandamiseks ajasid ta segadusse ja tegid murelikuks. Ta ei täpsustanud aga, milles administratsioon valetas, vahendas BNS.

Trump vallandas Comey 9. mail.

“Valitsus otsustas seejärel laimata mind ja – mis veelgi olulisem – FBI-d, öeldes, et organisatsioonis valitseb peataolek, et seda juhitakse kehvasti, et ameti töötajad olid kaotanud usalduse selle liidri vastu,” ütles Comey. “Need on lihtlabased valed.”

Endise peadirektori sõnul kiitnud Trump korduvalt tema tööd ja ta ise öelnud presidendile, et kavatseb 10-aastase ametiaja lõpuni kohale jääda.

Comey sõnul hakkas ta kohtumisi Trumpiga memo kujul talletama põhjusel, sest muretses, et Trump hakkab “valetama” nelja silma all toimunud kohtumiste iseloomust.

Trumpi käitumine oli minu jaoks midagi uut ja see tekitas tunde, et “pean selle kõik kirja panema ja kirjutama väga üksikasjalikul moel”, ütles ta.

Comey sõnul oli president Donald Trump ainukene president, kelle puhul ta pidas vajalikuks kirjutada ülesse omavahelised vestlused. “Ma rääkisin president Obamaga tema ametiaja jooksul kaks korda ja kordagi ei leidnud, et oleksin pidanud neid vestlusi ülesse kirjutama,” selgitas Comey.

USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) endine juht nimetas “väga rahutukstegevaks” president Donald Trumpi palveid heita kõrvale juurdlus, milles uuritakse endise rahvusliku julgeolekunõuniku Michael Flynni sidemeid Venemaaga.

“Ma ei arva, et on minu asi öelda, kas vestlus, mis mul presidendiga oli, oli (riigipea) püüdlus takistada (õigusemõistmist). Minu hinnangul oli see väga rahutukstegev, väga murettekitav,” ütles Comey senati luurekomisjoni istungil.

Võtsin “juhisena” Trumpi remarki, et ta “loodab”, et jätan katki Flynni puudutanud juurdluse, ütles Comey. Ma ei kavatsenud seda järgida, lisas ta.

Vabariiklasest senaator James Risch küsis, kas Comey oli teadlik, et kellelegi on esitatud süüdistus õigusemõistmise takistamises ainult selle pinnalt, et keegi “loodab” saada teatud tulemust.

Comey vastas, et ei tea, kuid lisas, et “võtsin seda kui juhist”. Seejärel rõhutas ta, et “lootust” väljendanud avalduse tegi Ühendriikide president nelja silma all toimunud kohtumisel.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.