"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kohus karistas hobust julmalt kohelnud naist vangistusega (0)
22. juuni 2017
Scanpix

Pärnu Maakohus mõistis neljapäeval kuue kuu pikkuse vangistuse naisele, kes pani oma tegevusetusega toime hobuse suhtes lubamatu teo, ohustas seeläbi looma tervist ja heaolu, samuti võttis kohus naiselt kaheks aastaks hobuse pidamise õigus

Kohus mõistis 24-aastase Kärt-Katrini süüdi talle kuulunud hobuse kohtlemises julmal viisil, pannes ohtu hobuse tervise ja heaolu, mis seisnes sellest et naine ei andnud oma hobusele vajalikus koguses söögikõlblikku sööta ja ei võimaldanud hobusel vajalikul määral liikuda ega jälginud hobuse tervislikku seisukorda, teatas Pärnu maakohus BNS-ile.

Kärt-Katrinile mõistetud karistusest tuleb maha arvata eelvangistuses viibitud kolm päeva ja naise karistust ei pöörata täitmisele, kui ta ei pane kaheaastase katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Kohus saadab hobuse äravõtmise küsimuse otsustamiseks pädevale asutusele ehk veterinaar- ja toiduametile.

„Mul on hea meel, et kohus kinnitas minu veendumust: looma julm kohtlemine ei ole mitte ainult löömine või tulistamine, aga ka äärmuslik hoolitsuseta jätmine,“ ütles prokurör Gardi Anderson.

Süüdistuse kohaselt kohtles Kärt-Katrin, kes olles loomapidajana kohustatud täitma loomakaitseseadusest tulenevaid nõudeid, talle kuuluvat hobust Vallatu Vincent alates 2015. aasta kevadest Vändra vallas Pärnumaal julmal viisil. Naine ei andnud hobusele vajalikus koguses söögikõlbulikku sööta, ei võimaldanud vajalikul määral liikuda, ei jälginud hobuse tervislikku seisukorda ning hoidis haigestunud ja nõrka hobust ülestõstmise abistamiseks kasutatava plokkratta ning rihmade ja nööride abil järjepidevalt üleval. Samuti ei olnud hobusel muldpõrandal piisavalt allapanu, mistõttu olid tingimused hobusele liigniisked ning hobust ohustasid lohakile jäetud kiletükid ja vanad puitlauad. Sellise tegevusega tekitas Kärt-Katrin hobusele hulgaliselt tervisekahjustusi.

Naiselt mõisteti menetluskuludena välja sundraha 705 eurot.

Apellatsioonõiguse kasutamise soovist tuleb teatada Pärnu Maakohtule kirjalikult seitsme päeva jooksul alates kohtuotsuse resolutiivosa kuulutamisest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.