"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Korb: Keskerakond seisab omandireformis õigluse eest (0)
23. juuni 2017
Scanpix

Riigikogu liige Mihhail Korb sõnas, et omandireform on Eesti jaoks olnud pingete allikas ning Keskerakond on alati seisnud õigluse eest ning väide 400 inimese kodust väljatõstmisest on samas eksitav.

Korb sõnas, et Keskerakond on sundüürnike muredega tegelenud Eesti erakondadest alati kõige jõulisemalt ning teeb seda jätkuvalt. “Tallinnas on Keskerakonna juhitav linnavalitsus munitsipaalkorterite näol andnud tagasi väga paljudele mitte ainult elamispinna, aga ka usu ja lootuse oma tulevikku ja riiki,” sõnas Korb, vahendas BNS.

Ta lisas, et arusaadavalt on oma kodu kaotamine traagiline ning inimesi tuleb sellises olukorras võimalikult palju aidata. “Ministrina moodustasin omandireformi komisjoni, kuhu kuuluvad riigikogu liikmed ja spetsialistid. Komisjoni eesmärk on anda nõu selle peatüki lõplikuks sulgemiseks Eesti ajaloos, aga ka vaadata tagasi tehtule ning pakkuda välja võimalusi, kuidas tekkinud ebaõiglust leevendada,” selgitas riigikogulane.

Väite kohta aga, et 400 inimest võib veel kodu kaotada, sõnas Korb, et see on arusaamatu ja eksitav. Ta arvas, et ilmselt peetakse silmas mais vastu võetud omandireformi aluste seaduse muutmise seadust, mille eesmärk oli pikendada pooleliolevate menetluste aega, et kõrvaldada tekkinud õigusvaakum. “Umbes 200 inimese puhul jäi vara kompenseerimise või tagastamise otsus õhku rippuma nendest mitteolenevatel põhjustel. Suurem osa nendest vastuseta jäänud küsimustest puudutavad erinevat põllu- või metsamaad, kus vaieldakse omavalitsusega,” rääkis Korb.

Kuigi pooleli jäi 220 vara tagastamise ja kompenseerimise toimikut, mis sisaldavad orienteerivalt kuni 400 isiku nõudeid, siis õigustatud isiku tegevusetuse tõttu seiskunud menetlused peab omavalitsus seaduse kohaselt lõpetama nõuet rahuldamata jätva otsusega. Õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamise ja kompenseerimise protsess on valdavas osas lõppenud. 2016. aasta lõpuks oli lõpetamata 220 vara tagastamise ja kompenseerimise toimikut.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.