"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Laulu- ja tantsupeo nädalal majutatakse koolidesse 19 000 noort (0)
25. juuni 2017
Scanpix

Järgmise nädala teisipäeval saabuvad pealinna esimesed tantsupeolised ning 30. juunil laulupeolised, kokku enam kui 19 000 noort, kes majutatakse 44 Tallinna ja Harjumaa koolimajas.

Kuna tantsijad viibivad võrreldes lauljatega pealinnas pikemalt, on nad paigutatud koolidesse, mis on lähemal Kalevi keskstaadionile ja harjutusväljakutele. Tallinnas koolimajutust korraldava Andres Vakra sõnul on tantsijad koolimajades siiski üsna väikese osa päevast. “Proovid algavad hommikul vara ja kestavad õhtuni välja. Seetõttu on oluline paigutada tantsijad võimalikult harjutusväljakute lähedale, et säästa nende liikumisele kuluvat jalavaeva ja aega,” ütles Vakra, vahendas BNS.

Tantsijatele ja lauljatele pole peo ajal mugavus kunagi kõige olulisem olnud. “Pigem on kooli võimlas saja või rohkema inimesega koos ööbimine noortele suviselt äge kogemus, millest viimast võtta,” kirjeldas Vakra. “Ikka võetakse ööbimiskohtades laul ja tants üles ning tutvutakse teiste kooride või tantsurühmadega. See on üks osa laulu- ja tantsupeost – oma emotsiooni jagamine teistega.”

Koolis ööbijatele toimub hommiku- ja õhtusöök koolitoitlustajate baasil. “Võib ette kujutada, milline logistiline väljakutse on ühe kooli sööklas pooletuhande inimese toitmine. Kuskil pole ju nii palju kohti, rääkimata sööginõudest,” rääkis Vakra, kelle sõnul tekitab järjekordi ka duši all käimine või hammaste pesemine, aga sellega on kõik arvestanud.

Samuti korraldavad maakonnad majutusperioodil koolidesse turva- ja meditsiinitöötajad. Ka on igal koolimajal oma kontaktisik, kes hoolitseb selle eest, et ruumid saaksid külaliste saabumiseks valmis seatud. Samuti määratakse tuleohutuse eest vastutav isik, kes peab majutusperioodil olema ööpäevaringselt kättesaadav ning tutvustama majutatavate gruppide juhtidele ja saatjatele koolis kehtestatud ohutusnõudeid ja tegevuskava evakuatsiooni korral.

“Kõige olulisem on alati peoliste hoolivus ja tähelepanelikkus. Kui ühes koolis ööbib mitusada noort, siis eks ikka tuleb ette muresid ja probleeme, aga koos kaaslaste abiga saab kõik alati lahendatud. Koolimajas olles tuleks olla eriti tähelepanelik võimalike isikute suhtes, kes seal viibima ei peaks ning kahtluse tekkides teavitada rühmajuhti või turvameest,” ütles Vakra.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.