"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Noortemalevad saavad riigilt mullusega võrreldes üle kahe korra rohkem toetust (0)
26. juuni 2017
Scanpix

Ühtekokku eraldab riik 57 malevakorraldajale üle 410 000 euro, mis võimaldab 4287 noore osalemise. Uuendusena kaasatakse malevategevuste korraldusse IT- ja tehnoloogiaettevõtteid, arendatakse disainmõtlemist ja keskkonnateadlikkust ja tutvutakse turismivaldkonna teenustega. 

Noortemalevad saavad tänu riigi kasvanud toetusele pakkuda suvel esimesi töökogemusi koguma hakkavatele noortele paremaid ja mitmekesisemaid võimalusi kui varasematel aastatel.

Ühtekokku eraldab riik 57 malevakorraldajale üle 410 000 euro, mis võimaldab 4287 noore osalemise. Uuendusena pakutakse noortele innovatsioonimalevaid, kus 262 noort saab osa uuenduslikest töövormidest. Näiteks kaasatakse malevategevuste korraldusse IT- ja tehnoloogiaettevõtteid, arendatakse disainmõtlemist ja keskkonnateadlikkust ja tutvutakse turismivaldkonna teenustega. 

Noortemalevate korraldamist koordineeriva Eesti Noorsootöö Keskuse direktori Edgar Schlümmeri sõnul julgustatakse ja õhutatakse malevakorraldajaid üha enam kaasama uusi ettevõtteid ja pakkuma uuenduslikke töövorme.

“Malevate traditsioonilised tööd seonduvad heakorra- ja haljastusega, kuid ühiskond ning noorte ja tööandjate ootused on muutunud. Malevakogemus peab jääma positiivseks ja lõbusaks, kuid selle kõrval andma veelgi rohkem selle nimel, et noor teeks tulevikus teadlikuma karjäärivaliku ja malevakogemus leiaks väärtustatud koha tema CV-s,” ütles Schlümmer. 

Noortemalev on paljudele noortele esmane töökogemus ning see on hea meetod ja turvaline keskkond, milles töö tegemist tundma õpitakse. Sageli ei erine malevasse kandideerimine töölevärbamisest, sest noor peab esitama CV ja end tutvustama töövestlusel. 

“Intervjuudel peavad noored kirjeldama ka oma motivatsiooni ja mitteformaalseid kogemusi, et tuua paremini esile pädevused ja oskused. Mitteformaalsed kogemused on näiteks osalemine koolivälises huvitegevuses, ringides või noorsootöös üldisemalt,” lisas Schlümmer

Ühtekokku eraldab riik hasartmängumaksu nõukogu ja täiendavatest riiklikest vahenditest projekti “Noortemalevad 2017” kaudu noortemalevate korraldajatele 311 419 eurot, millest saab osa 3910 noort ja 44 malevakorraldajat. Euroopa Sotsiaalfondi rahastatud programmi “Töösuvi 2017” kaudu lisandub 13 malevakorraldajat 377 noort ja 27 uut kohalikku omavalitsust.

Ööbimisega malevatele (10 malevakorraldajat) eraldati 120 429 eurot, ööbimiseta malevatele (40) 178 570 eurot ja nende hulgas innovatsioonimalevatele (8) 12 420 eurot. Neis malevates osaleb vastavalt 878, 3032 ja 262 noort. 

Programmi “Töösuvi 2017” rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.