"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Maria Jufereva: Eesti hääl ELs peaks kõlama kindlamalt (0)
30. juuni 2017
Scanpix

Eesti eesistumisest Euroopa Liidu Nõukogus ootan, et meie poliitikuid oleks rahvusvahelisel poliitilisel areenil enam kuulda ja näha.

Senises eesistujariigis Maltal toimunud ennetähtaegsed valimised  sundisid meie ministreid asuma tööle nõukogus kavandatust varem. Teisisõnu aega sisseelamiseks neil eriti ei olnud. On ilmne, et osa teadmisi tuleb omandada jooksvalt. Poliitikaekspertide hinnangul tuleks meie ministritel panustada rohkem inglise keele valdamisele ja oskusele korraldada istungeid ja etteasteid kõrgeimal Euroopa tasemel. Olen kindel, et selline “ekspresskool”, nagu seda on eesistumine Euroopa Liidu Nõukogus, rikastab ning mitmekesistab nende teadmisi ja oskusi ning lisab vajalikku rahvusvahelist kogemust. Kokkuvõttes võidab sellest terve riik, sest kohati tundub, et Eesti poliitika jääb paljuski asjaks iseeneses, kuigi võiksime lennata kaugemale ja kõrgemale.     

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.