"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Noorte laulu- ja tantsupeol vajas arstiabi enam kui 600 inimest (0)
05. juuli 2017
Scanpix

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) andis XII noorte laulu- ja tantsupeol arstiabi enam kui 600 inimesele.

PERH osutas noorte laulu- ja tantsupeol arstiabi välihaiglates lauluväljakul ja Kalevi keskstaadionil ning kiirabiteenust harjutusväljakutel, Kalevi keskstaadionil ja Tallinna Lauluväljakul, samuti turvati kahe kiirabibrigaadiga laulu- ja tantsupeo rongkäiku, teatas PERH BNS-ile.

Arstiabi sai kokku 623 laulu- ja tantsupeolist, erinevate traumadega pöördumisi oli 146 ning täiendavatele uuringutele haigla erakorralise meditsiini osakonda saadeti 38 abivajajat.

Kui varasematel pidudel on PERH-i meedikud vastutanud meditsiiniteenuse osutamise eest välihaiglates, siis tänavusel peol lisandus ka kiirabiteenus ning kokku oli ametis 50 meedikut. Lisaks arstiabi osutamisele kulus palju tööaega lastega suhtlemisele, nende lohutamisele ning plaastrite ja veepudelite jagamisele, aga ka näiteks abistamisele oma rühma leidmisel.

Kõige töörohkem päev välihaigla personalile oli neljapäev, 29. juuni Kalevi staadionil, mil päike paistis ning abivajajaid oli 125, jahedam ning päikesepaisteta pühapäevane päev lauluväljakul oli välihaigla personalile veidi rahulikum – pöördumisi oli 93. Seevastu kiirabibrigaadidel oli pühapäev kõige töörohkem, abi anti 90 abivajajale.

„Nagu eelmistel kordadelgi olid lastel põhiprobleemiks kõhu- ja peavalud ning väiksed traumad, väänamised, põrutused, aga ka marrastused. Traumasid oli kõige rohkem tantsupeolistega – kokku 77 pöördumist, millest omakorda luumurruga juhtumeid oli neli. Kuna tänavu ilm väga kuum ei olnud, siis minestusi ja veepuudusest tingitud probleeme oli vähem,“ ütles PERH-i Erakorralise meditsiini keskuse juhataja ning pühapäeval välihaiglas arstina töötanud Vassili Novak. „Pühapäeval andis tunda ka see, et lapsed olid pikast rongkäigust ning eelnevatest rasketest ja emotsioonirikastest harjutus- ja peopäevadest kurnatud, samuti vaevas paljusid pisipõnne koduigatsus,“ lisas Novak.

Suure ja tänuväärse töö tegid laulu- ja tantsupeol vabatahtlikud esmaabiosutajad. Novak kiitis igati koostööd nendega, kes olid staadionil ja lauluväljakul tööl esmaabitelkides ning käisid ringi esmaabikottidega, jagades plaastreid ja paratsetamooli ning vajadusel saatsid lapsi kas kiirabiautosse või välihaiglasse. Vabatahtlike esmaabiosutajate töö ning varustatuse organiseerimise eest kiitis Novak laulu- ja tantsupeo meditsiinijuhti Erik Vellerammi. Novakul jagus kiidusõnu ka laulu- ja tantsupeoliste juhendajatele, kes igati väikseid abivajajaid toetasid ning abistasid kontakti saamisel peoliste vanematega.

PERH-i ülemarst Andrus Remmelgas tunnustas nii laulu- ja tantsupeo korraldajaid ja osalejaid kui ka haigla erakorralise meditsiini keskuse ja kiirabikeskuse töötajaid, et niivõrd keeruline ja rahvarohke üritus suuremate tõrgeteta sujus ning kõik abivajajad abi said. „Tehes kokkuvõtteid peost ning saadud tagasisidest on põhjust uhkust tunda meie haigla töötajate üle. Rõõm on lugeda selliseid pöördumisi nagu üks ema sotsiaalmeedias kirjutas „Mina olin peol olles rahulik, teadsin, et kui midagi juhtub, siis parimad arstid aitavad. Kodus rääkisin lapsele ka, et kui tunned ennast halvasti või sinuga midagi laulukaare all juhtub, siis ära muretse, arstid on igal pool valves.“,“ ütles Remmelgas. Saab vaid lisada, et regionaalhaigla on valmis järgmiseks suurpeoks,“ lisas ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.