"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kapo endine asejuht Eerik Heldna asub tööle advokaadibüroos Nove (0)
26. juuli 2017
Scanpix

Endine kaitsepolitsei (kapo) peadirektori asetäitja Eerik Heldna asub järgmisest nädalast tööle advokaadibüroo Nove nõunikuna.

Heldna asub kliente konsulteerima ettevõtete sisejuurdluste, konfidentsiaalse teabe hoidmise ja riskihalduse nõustamise valdkonnas, keskendudes välisturgudele sisenevate ettevõtete riskide maandamisele sihtriikides ning välisettevõtete nõustamisele Eesti turule sisenemisel, teatas Nove esindaja kolmapäeval BNS-ile.

Heldna sõnul hindab ta eelkõige oma kogemust riigi julgeolekut ohustava korruptsiooni ennetamisel, mis on aidanud tagada Eesti majandusjulgeolekut. “See saab aga toimuda vaid koostöös eraettevõtlusega. Eelkõige on see kogemus oluline sellistes tundlikes majandusharudes, nagu näiteks kaitsetööstus, transiit, ulatuslikud finantsoperatsioonid ning energeetika, kus riik ja erasektor peavad olema usaldusväärsed partnerid,” ütles ta.

Samuti kavatseb Heldna rakendada oma senist uurijakogemust kliendi toetamisel ettevõtte töötajate ja juhtide poolsete kuritarvituste ennetamisel, avastamisel ja tõendamisel ning nõustab edukaks kohtuvaidluseks vajalike tõendite kogumisel.

Eerik Heldnal on selja taga 20-aastane kriminaalpolitseiniku ja julgeolekutöötaja kogemus. Ta on töötanud aastaid tippjuhina Tallinna kriminaalpolitsei narkokuritegude talituses, Põhja prefektuuri kriminaalosakonnas, kui ka keskkriminaalpolitseis. Viimased kaheksa aastat juhtis Heldna kapo menetlusvaldkonda. Tema eestvedamisel on korrastatud KAPO menetluse prioriteedid ning võetud suund julgeolekuohtude ennetamisele võimalikult varases staadiumis.

Heldna on juhtinud ka mitmeid olulisi jälitusmenetlusi, mis on päädinud süüdimõistmistega ning mänginud olulist rolli rahvusvahelises koostöös.

Kapo peadirektor Arnold Sinisalu tunnustas Heldnat tehtud töö eest. “Eerik on olnud võimekas ja tegus juht, kelle panust organisatsiooni arengusse on raske üle hinnata,“ ütles Sinisalu. President on tunnustanud Heldnat Kotkaristi raudristiga.

Eerik Heldna on lõpetanud Sisekaitseakadeemia politseikolledži kohtueelse uurimise eriala, omandanud haldusjuhtimise magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis ning magistrikraadi õigusteaduses Tartu Ülikoolis. Ta on Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) Akadeemia vilistlane ning täiendanud end julgeolekualastes õpingutes Saksamaal George Marshalli Keskuses ning Ameerika Ühendriikide National Defence Intelligence College´s.

Nove on spetsialiseerunud keerukamate majandusalaste vaidluste lahendamisele ja ennetamisele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.