"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Andreanne Kallas: kool jääb pooleli ülide ja õpiraskuste pärast (1)
07. august 2017
Kuvatõmmis/Õpilasliit

"Toetame koolikohustuse ea tõstmist 18. eluaastani. Väljalangemise põhjused on väga erinevad. Seda võivad mõjutada näiteks kooli vahetus, konfliktid õpetajate, klassikaaslaste ja pereliikmetega, õppimisraskused, pidev koolikiusamine jne," sõnas Eesti õpilasesinduste liidu juhatuse esimees Andreanne Kallas.

Täpset ülevaadet selle kohta õpilasesinduste liidul siiski ei ole, nentis Kallas.

“Leiame, et seda teemat tuleks kindlasti riiklikult täpsemalt analüüsida ja tulemustest üldsust teavitada. Järjest enam noori käib kooli kõrvalt tööl, kas siis vanemate survel või enda soovil. See kindlasti mõjutab õppimist, kuna noorel ei pruugi kõige kohustusliku ja vajalikuga tegelemiseks aega jaguda. Aga kui õpilane suudab nii õppida kui ka töötada ja veel muuga tegeleda, ilma et see oluliselt mõjutaks tema õppeedukust või asetaks ohtu kooli lõpetamise, ei ole põhjust töötamisele vastu seista.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ele
8. aug. 2017 21:52
kool jääb tavaliselt pooleli laiskuse tõttu või ka kahjuks vaesuse tõttu. Eelmised valitsused lasid inimeste elatustasema kolinal alla.