"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
FOTOD JA VIDEO! Taavi Aas: renoveeritud tramm on nagu uus! (3)
07. august 2017
Albert Truuväärt

14 vana trammi läbivad Tšehhimaal põhjaliku noorenduskuuri, need saavad uue korpuse, elektrisüsteemi, mootorid, kandevankrid, sõitjateruumi, juhtimissüsteemi ja juhikabiini.

Vaata galeriid (16)

Tegevlinnapea Taavi Aas esitles eelmisel nädalal ajakirjanikele esimest põhjalikult uuendatud Tšehhi Tatra KT-6 trammi. “Sel viisil trammide uuendamine on andnud võimaluse oluliseks kulude kokkuhoiuks, sest taoline põhjalik remont maksab oluliselt vähem kui uus tramm, kuid annab samaväärse tulemuse,” ütles Aas.

Renoveeritud trammid saadetakse liinile pärast testsõitude läbimist. Praeguseks on remondist Tallinna tagasi jõudnud esimesed kolm trammi. TLT tellimusel renoveerivad 14 trammi Tatra KT-6 ja KT-4 hanke võitnud ühispakkujad Cegelec ja Ekova Electric.

Trammidel uuendavad firmad korpuse, elektrisüsteemi, mootorid, kandevankrid, sõitjateruumi, juhtimissüsteemi ja juhikabiini. Renoveeritud trammide planeeritud kasutusaeg on 15 aastat.

“Ühistransport on üks olulisemaid punkte linnaeelarves,” ütles Aas. “Trammiliinide remont ja lennujaamani pikendamine, veeremi renoveerimine, uute busside soetamine. Seda aastat võib nimetada ka ühistranspordi aastaks.”

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

W.
7. aug. 2017 16:56
Koplist saab tulevikuga asum.
Jep
5. aug. 2017 07:32
Kopli suunal sõitjatele kõlbab küll. Seda , et linn teeb vahet elanikel oli näha kui uued trammid tulid, need pandi kõik sõitma 4. liinile, P-Tallinna rahvas logistas ikka vanade trammidega edasi (siis ei olnud veel trammitee remont alanud).
Vaba vaatleja
5. aug. 2017 12:59
Jälle üks vandenõuteoreetik! Nii palju kui mina mäletan, said uued trammid 4. liinile pandud just seetõttu, et just see tee enne seda vahetult nende jaoks sobivaks jõuti teha (remontida) ja selles, et trammiteede remont Kopli suunal kõige viimaseks jäeti vaevalt mingit "rassismi" otsida tasub. Valijatena on Kopli inimesed linnavalitsejatele-otsustajatele ehk pigem olulisemadki, kui need kes 4. liinil sõidavad! Ja kui kõik teed ükskord remonditud saavad, näeme imselt uusi tramme ka Kopli liinidel sõitmas nagu renoveerituidki mujal, kui just reisijate arv, mahutavus jm. puht tehnilised küsimused siin oma eelistusi ei sunni tegema.