“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
VVK: katsed korraldada paralleelvalimisi pole õigusriigile kohased (1)
07. august 2017
Scanpix

Vabariigi Valimiskomisjoni (VVK) hinnangul ei ole õigusriigile kohane kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste eel tekkinud olukord, kus osa sundliitmise kohtus vaidlustanud valdadest mängivad mõttega korraldada paralleelvalimised haldusreformi eel kehtinud piiride alusel.

Valimiskomisjoni esimehe Meelis Eeriku sõnul oleks kohaliku tasandi isetegevus valimiste valdkonnas vastutustundetu ning vastuolus riigis kehtivate õigusnormidega, teatas VVK BNS-ile. “Eesti on õigusriik, kus kehtivad seadused ja määrused, mille alusel tuleb valimisi korraldada,” sõnas Eerik. “Niikaua, kui kohus pole asjakohaste määruste jõustumist peatanud või neid kehtetuks tunnistanud, määrused kehtivad ja nende alusel korraldatakse ka valimisi,” kinnitas valimiskomisjoni esimees.

Praeguse seisuga on riigikohtusvalitsuse määrused sundliitmise kohta vaidlustanud 13 omavalitsust, neist osa käitumine viitab, et nad on kaalumas võimalust korraldada paralleelvalimisi.

VVK selgitab, et omavalitsuste sundliitmise vaidlustamise fakt ei tähenda seda, et liitmisotsus on tühine ning valimisi võib korraldada meelevaldselt. Kui omavalitsustes on valimisi korraldavad õigusaktid vastu võtnud nii vallavolikogu kui ka maavanem, tuleb lähtuda haldusreformi raames vastu võetud seaduslikest maavanema korraldustest. “Siinkohal ei saa olla kahepidist mõtlemist,” ütles Eerik.

Kohaliku omavalitsuse volikogude valimiseks saab valimisliite ja kandidaate esitada maavanema moodustatud valimiskomisjonile alates 16. augustist. Eelhääletamine ja elektrooniline hääletamine algab 5. oktoobril, valimispäev on 15. oktoobril.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ju siis pole õigusriik!
7. aug. 2017 18:18
E-valimised on ju paralleelselt sedelvalimistega!