"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Enn Eesmaa on valimistel esinumber Saaremaal (0)
09. august 2017
Scanpix

Keskerakonna esinumber Saaremaal on erakonna juhatuse liige, Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa. Saare-, Hiiu- ja Läänemaalt Riigikokku valitud Eesmaa lubab volikogu töös valituks osutudes kaasa lüüa. 

Spa Hotellis Meri tutvustas Keskerakonna esinumbrit erakonna aseesimees Kadri Simson. Ta sõnas, et Eesmaa on väärikas esinumber ning hea kandidaat Saaremaal. “Enn on tasakaalukas, arukas ja hea huumorimeelega. Täpselt samamoodi iseloomustaksin ma ka saarlasi,” ütles Simson.

Eesmaa ise ütles, et Saaremaa on tema elus mänginud olulist rolli nii Riigikogu liikmena kui ka varasemalt telemehena. “Olen valitud Saaremaa, Hiiumaa ja Läänemaa inimeste poolt Riigikogusse ning olen seda ülesannet alati võtnud südamega nii siia panustades kui ka end piirkonna eluoluga kursis hoides. Riigikogu aseesimehena ei ole Saaremaa mulle võõraks jäänud ning käin siin tihti,” tõi Eesmaa välja.

Ta lisas, et kandideerib Saaremaa volikogusse eelkõige erakonnakaaslaste toetuseks ning vallavalitsusse ei pürgi. “Küll aga kavatsen volikogu tööst aktiivselt osa võtta ja oma kogemustega olla Saaremaa inimeste jaoks veelgi kasulikum, kui seni olnud võimalik,” kinnitas Eesmaa.

Eesmaa, kes on ka erakonna ning Saaremaa valimisprogrammi üks eestvedaja, tõi programmist rääkides välja, et Keskerakonna jaoks on oluline taastada kohaliku omavalitsuse tulubaas, et kohalikud inimesed saaksid ise vallaelu paremini korraldada. Samuti on esinumbri sõnul olulised sotsiaalküsimused, näiteks sotsiaaltoetuste ühtlustamine ning perearsti teenuste kättesaadavamaks muutmine ühinenud vallas. “Seisame maakonnasisese tasuta ühistranspordi eest, et see oleks kättesaadav ja mugav kõigile inimestele ning ühendaks suurvalda veelgi,” rõhutas Eesmaa. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.