"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
VIDEO JA FOTOD! Kuidas loobuda põlevkivi kasutamisest? (0)
11. august 2017
Svetlana Aleksejeva

Vaata videot ja mõtle kaasa! Kuidas põlevkivienergeetikast väljuda? Millal ja kuidas seda teha? Kui sul on mõtteid, siis avalda neid kommentaariumis!

 

Vaata galeriid (37)

PÕXITI TEINE OSA JÄTKUB SIIN:

 

PÕXIT ehk põlevkivienergeetikast väljumine: miks, millal ja kuidas?

Kliimateadlased on ühel meelel: kliima soojenemist põhjustavad inimtegevuse tagajärjel atmosfääri paisatud kasvuhoonegaasid. Pöördumatute muutuste vältimiseks on vaja piirata fossiilkütuste, sh põlevkivi kasutamist. Tulevikus pole põlevkivile kohta, mistõttu tuleb päevakorda võtta põlevkivienergeetikast väljumise plaan ehk PÕXIT. See oleks ideaalis regioonile laiemalt kohanduv arenguplaan, mis vastaks küsimustele: mis saab vabadest töökätest, millised on alternatiivid elektri tootmiseks jpm.

Arutelu juht:Sigrid Solnik (SpeakSmart koolitaja)
Osalejad:Marti Hääl (Alexela Group OÜ juhatuse liige), Mart Raamat (Keskkonnaministeeriumi Energeetika nõunik), Kaja Peterson (Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus, vanemekspert), Kristjan Piirimäe (Eestimaa Looduse Fond, ekspert)
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.