"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Turus kesklinnas toimunud pussitamises hukkus kaks inimest, mitmed on vigastatud (1)
19. august 2017
Scanpix

Soomes Turu linnas toimunud pussitamise käigus on viimaste andmete kohaselt surma saanud kaks ja vigastatud on kuus inimest, kes on toimetatud Turu ülikooli haiglasse, vahendab Soome meedia.

Turu kesklinnas on käimas politseioperatsioonid. Pealtnägijate sõnul oli kuulda tulistamist, vahendas Postimees.

Puutori piirkonnas lamab maas üks inimene, kes pealtnägijate sõnul ei paista elus olevat. Tema keha on YLE andmetel kaetud.

Vigastatuid paistab olevat ka Puutorist veidi eemal asuval turuplatsil.

“Olukord oli väga kaootiline. Kohapeal oli kuskil 50-60 inimest. Paljud lihtsalt filmisid toimuvat oma nutitelefoniga. Tõeliselt piinlik, et nad appi ei tulnud,” rääkis teine pealtnägija.

Iltasanomate ajakirjaniku Kimmo Rantaneni sõnul on ohvreid tõenäoliselt kuus – üks mees ja viis naist.

“Välismaalase taustaga mees lõi lapsevankriga liikunud naist pussiga selga. Ta tegutses pimesi, tungis kallale ilma igasuguse hoiatuseta,” rääkis Rantanen.

Lisaks intensiivravis viibijatele on haiglas veel viis kannatanut, kelle edasise haiglaravi vajalikkuse otsustavad arstid laupäeval. Kõik vigastatud on täiskasvanud, vahendas ERR.

Teiste seas on intensiivraviosakonnas ka pussitamises kahtlustatav. Politsei on varem öelnud, et tulistas ründajat jalga.

Kuriteos kahtlustatav noorepoolne mees peeti politsei andmeil kinni 20 minutit pärast häire saamist. Korrakaitsjad peatasid mehe, tulistades teda alakehasse.

Politsei teatel on peamine kahtlusalune, kes sai kinnipidamisel haavata ja viibib haiglas, 18-aastane Maroko kodanik, vahendas BNS.

Ründaja valis oma ohvreiks just naisi. Meesohvrid olid aidanud rünnatavaid või üritanud pussitajat takistada. Ühtekokku sai haavata kuus naist ja kaks meest.

Kannatanutest vanim oli 67-aastane ja noorim 15-aastane.

Politsei sõnul oli veretöös üks aktiivne toimepanija, kes ütles oma vanuseks 18 aastat. Ta oli saabunud Soome 2016. aastal ning taotlenud seal varjupaika. Politsei ei kinnitanud, kas ta oli saanud oma taotlusele positiivse või negatiivse vastuse.

Lisaks peakahtlusalusele on vahistatud veel neli meest, kõik marokolased. Lisaks on üks isik kuulutatud rahvusvaheliselt tagaotsitavaks.

Peakahtlusalust ei ole veel õnnestunud üle kuulata, seda üritatakse teha veel täna.

Soome keskkriminaalpolitsei andmeil tehakse juhtumiga seoses koostööd teiste riikidega, ka Europoliga.

Juhtumiga seoses on konfiskeeritud kaubik, mis kuulus ühele vahistatule.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

maroko sats
19. aug. 2017 12:22
Tapja 18-aastane Maroko kodanik. Teadmiseks Marokos mingit sõda ei ole seega ei ole tegu nn pagulasega kuid see tegelane siis on? Huvitav mida teeb 18-aastane marokolane Turus Varissuos. Mida teevad kõik need nn pagulased Soomes, Euroopas? Kas noored mehed ei peaks minema kooli ja ametit ja miks mitte tööle?