"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
GRAAFIK! Muinastulede öö põhilised väljakutsed on liiga suured lõkked ja tugev tuul (0)
25. august 2017
Scanpix

Päästeamet tuletab meelde, et lõkete tegemisel ja lahtise tule kasutamisel tuleb järgida kõiki tuleohutusnõudeid ning tugeva tuule korral on lõkke süütamine ohtlik.

Sel nädalavahetusel tähistatakse rannikul lõkete süütamisega Muinastulede ööd. Viimastel aastatel on kena traditsioon möödunud Päästeameti jaoks rahulikult, nii on näiteks kahel viimasel aastal  olnud Muinastulede ööl alla kümne sellise väljakutse, kus inimesed on olnud mures liiga suure lõkke ja leviva suitsu pärast.

Päästeamet tuletab meelde, et lõkete tegemisel ja lahtise tule kasutamisel tuleb järgida kõiki tuleohutusnõudeid ning tugeva tuule korral on lõkke süütamine ohtlik. Prognoosi kohaselt on oodata sel aastal Muinastulede ööl kohati vihma ja tuulepuhanguid kuni 15 m/s. Tuule puhul peab silmas pidama ka selle suunda, et see ei kannaks sädemeid majade, roostiku või metsa poole.

Lõkke tegemisel peavad kindlasti käepärast olema esmased kustutusvahendid. Mere ääres kustutusveest puudust ei ole, aga kindlasti tuleks kaasa võtta ämber või tulekustuti. Lõkkeplats peab olema tehtud mittepõlevale pinnasele ning tuld ei tohi jätta järelevalveta – just järelevalveta lõke on olnud lõppeval suvel korduvalt probleemiks näiteks Ida-Virumaal, kus veekogu kaldal pikniku pidanud seltskond on lahkunud ja lõkke põlema jätnud.

Veel mõned aastad tagasi levis laialt Muinastulede ööl taevalaternate lennutamine. Inimeste teadlikkus laternate ohtlikkusest ja keskkonna kahjulikkusest on paranenud. Taevalaternad võivad küll taevasse lennates olla kaunid, kuid tegemist on lahtise tulekoldega. Mitmes riigis on taevalaternad tänaseks ka keelatud.

Päästeamet soovib kõigile ilusat Muinastulede ööd!

Ohutu lõkke tegemise reeglid leiab manusest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.